Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Drugie miejsce dla bobowskiego ogólniaka!

Autor: Jacek Kieroński
W ostatni dzień listopada w Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Bieczu odbyły się zawody szkół ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej dziewcząt. Na turnieju zaskakująco dobrze zaprezentowała się ekipa z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej.

Po wielu latach przerwy, Liceum Ogólnokształcące w Bobowej wystawiło drużynę w zawodach powiatowych w piłce ręcznej dziewcząt. Mało tego, bobowskie szczypiornistki swoją grą zaskoczyły inne zawodniczki turnieju. Zajęły drugie miejsce, a do najwyższego miejsca na podium zabrakło tylko 2 sekundy! Mecz finałowy przegrały jedną bramką. W rywalizacji brało udział 5 zespołów. Trzy z nich pokonały koncertowo, wygrywając 14:0 z Hańczową, 5:0 z Bieczem, 12:1 z gorlicką „Górką”. Na drodze do złota stanął im „Ekonomik”, z którym przegrały 5:6. Decydującą bramkę w tym spotkaniu strzeliły rywalki 2 sekundy przed ostatnim gwizdkiem.

Jak twierdzą dziewczyny, zajęcie drugiego miejsca jest dla nich wielką motywacją do dalszych treningów. Obiecują, że w przyszłym roku udowodnią iż są najlepsze. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Skład drużyny:

 

fot. Łukasz Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy