Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Internet, światłowód - Gorlice, Bobowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Zapowiedź inscenizacji stanu wojennego. Starcia z MO i ZOMO.

Autor: Łukasz Kieroński
W niedzielę (11 grudnia) na rynku w Bobowej odbędzie się inscenizacja wprowadzenia stanu wojennego 13 grudnia 1981 r. , przygotowana po raz drugi przez Stowarzyszenie Miłośników Historii 1 PSP Nowy Sączu przy udziale zaprzyjaźnionych rekonstruktorów z innych stowarzyszeń. Widzowie obejrzą m.in. piesze i zmotoryzowane patrole Milicji Obywatelskiej i ZOMO, kontrole przechodniów oraz przemarsz demonstrantów, zakończony starciem z "siłami porządkowymi". Widowisku historycznemu, odtwarzającemu wydarzenia sprzed 35 laty będzie towarzyszyć wystawa eksponatów i dokumentów związanych z „Solidarnością". Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w rekonstrukcji wydarzeń z 13 grudnia 1981 roku. Mile widziane stroje z okresu stanu wojennego - zachęcają organizatorzy. W rekonstrukcji wezmą udział stowarzyszenia: PTH Nowy Sącz, G.R. H Gorlice 1915, Żandarmeria Nowy Sącz, Błyskawica Nowy Targ, G.R.H. 3 Pułk Strzelców Podhalańskich oraz uczniowie ZSZ w Bobowej, a wszystko rozpocznie się się o godz. 15:00.

W niedzielę (11 grudnia) na rynku w Bobowej odbędzie się inscenizacja wprowadzenia stanu wojennego 13 grudnia 1981 r. , przygotowana po raz drugi przez Stowarzyszenie Miłośników Historii 1 PSP Nowy Sączu przy udziale zaprzyjaźnionych rekonstruktorów z innych stowarzyszeń.
Widzowie obejrzą m.in. piesze i zmotoryzowane patrole Milicji Obywatelskiej i ZOMO, kontrole przechodniów oraz przemarsz demonstrantów, zakończony starciem z „siłami porządkowymi”.

Widowisku historycznemu, odtwarzającemu wydarzenia sprzed 35 laty będzie towarzyszyć wystawa eksponatów i dokumentów związanych z „Solidarnością”.

Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w rekonstrukcji wydarzeń z 13 grudnia 1981 roku. Mile widziane stroje z okresu stanu wojennego – zachęcają organizatorzy.

W rekonstrukcji wezmą udział stowarzyszenia: PTH Nowy Sącz, G.R. H Gorlice 1915, Żandarmeria Nowy Sącz, Błyskawica Nowy Targ, G.R.H. 3 Pułk Strzelców Podhalańskich oraz uczniowie ZSZ w Bobowej, a wszystko rozpocznie się się o godz. 15:00.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy