Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Spotkanie opłatkowe strażaków w Tarnowie z udziałem druhów ziemi gorlickiej

Autor: Mateusz Książkiewicz
Około tysiąca druhen i druhów Ochotniczych Straży Pożarnych a także funkcjonariuszy Komend Powiatowych PSP z terenu województwa Małopolskiego zebrało się w dniu dzisiejszym na corocznym spotkaniu opłatkowym, jakie odbyło się w auli Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie.

Kolędowanie oraz życzenia strażaków z powiatów: gorlickiego, nowosądeckiego, tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego i bocheńskiego w przededniu Świąt Bożego Narodzenia to już wieloletnia tradycja. We wspólnym łamaniu opłatkiem towarzyszyli im parlamentarzyści i samorządowcy poszczególnych szczebli na czele z Wicemarszałkiem Stanisławem Sorysem oraz Prezydentem Tarnowa Romanem Ciepielą.

Obecni byli również przedstawiciele Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej na czele z Wiceprezes dh Teresą Tiszbierek, przedstawiciele Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Kraków na czele z Prezesem Edwardem Siarką oraz kierownictwo Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie na czele ze st.bryg. Stanisławem Nowakiem. Modlitwie przewodniczył biskup tarnowski ks. Andrzej Jeż.

– W regionalnym spotkaniu opłatkowym udział wzięli strażacy ziemi gorlickiej, którym przewodniczył Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztof Kosiba – mówi dh Przemysław Wszołek, sekretarz Sądu Honorowego OW ZOSP RP w Krakowie. – Obecni byli m.in druhowie z OSP Moszczenica, OSP Staszkówka, OSP Łużna, OSP Biesna, OSP Kryg, OSP Wójtowa, OSP Ropa oraz OSP Pagorzyna a także przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Gorlicach na czele z Z-cą Dowódcy JRG mł. bryg. Dariuszem Surmaczem. Wyjątkowość i podniosły charakter tej uroczystości związany jest nieodzownie z wewnętrzną dyscypliną i jednością strażackiej braci. W trakcie spotkania opłatkowego padło wiele słów uznania dla ciężkiej pracy strażaków, dla ofiarności działań na rzecz bezpieczeństwa w różnych sferach życia. Szczególnie mocno podsumowano rolę druhów ochotników w zabezpieczeniu Światowych Dni Młodzieży. Wskazywano dotychczasowy dorobek, ale także wskazywano na dalsze potrzeby, które w dużej mierze decydują o jakości i skuteczności niesionej przez strażaków pomocy.

Strażacy odebrali wiele podziękowań za swoje poświęcenie i ofiarną pracę oraz przyjęli moc życzeń świątecznych i noworocznych od organizatorów i zaproszonych gości.

fot. Jacek Kieroński

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy