Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Uwaga na oszustów! Wykorzystują chorobę Kamila z Bobowej

Autor: Mateusz Książkiewicz
Jak życie pokazuje, złodzieje i oszuści  potrafią wykorzystać wszelkie sposoby na łatwe zdobycie pieniędzy. Przy opisywanych przez nas metodach "na wnuczka", "na policjanta", "pracownika firmy energetycznej" pojawia się niestety nowa "na Kamila".

Według informacji przekazanych naszemu portalowi przez rodzinę Kamila: na ternie gminy Bobowa pojawiła się grupa osób lub też jedna osoba, która dzwoni do mieszkańców naszej gminy mówiąc, że zbiera datki na leczenie chorego chłopaka. Podobnie jak w metodzie “na wnuczka”, dzwoniący do nas oszust podaje się za rodzinę Kamilę i prosi o przygotowanie koperty z możliwie jak największą sumą pieniędzy, którą następnie odbierze już inna osoba.

Niestety, kilku mieszkańców na terenie Bobowej padło już ofiarą tej grupy oszustów wykorzystującą tragedię naszego krajana. Środki finansowe jakie wtedy wyłudzono nigdy nie trafiły do faktycznie chorego Kamila. Rodzina Siedlarzów, nigdy nie zbierała w ten sposób pieniędzy ani też nie prosiła nikogo o taką pomoc.

W związku z tym zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców, którzy otrzymali podobne telefony o powiadomienie policji o tym fakcie (tel. 997 lub 18 351 40 07). Nie pozwólmy oszustom i złodziejom na wyłudzenie pieniędzy, kosztem wymagającego opieki i rehabilitacji Kamila.

fot. archiwum Policji

oszust

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy