Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Chcesz założyć firmę? Zrób to przez telefon!

Autor: Duda Justyna
Ministerstwo Rozwoju postanowiło zrobić kolejny krok w kierunku przyjaznej e-administracji. Możliwość zarejestrowania własnej działalności gospodarczej w CEIDG drogą telefoniczną jest pierwszym tego typu rozwiązaniem w polskiej administracji publicznej.

W rozmowie konsultant wyjaśni zasady rejestracji, przyjmie niezbędne dane i wprowadzi je do ewidencji. Po rozmowie przedsiębiorca otrzyma sms z numerem wniosku, z którym może udać się do dowolnego urzędu gminy, gdzie urzędnik wydrukuje wniosek i przedłoży go do podpisu. Rejestrację w CEIDG można również przeprowadzić drogą elektroniczną poprzez profil zaufany ePUAP lub za pomocą podpisu elektronicznego.

Oprócz telefonicznej rejestracji działalności gospodarczej zgłoszeni przedsiębiorcy mogą również skorzystać z telefonicznego powiadamiania o zbliżających się ważnych terminach oraz istotnych zmianach w przepisach.

Nowe usługi są realizowane przez Centrum Pomocy Przedsiębiorcy, które dostępne są pod adresem www.biznes.gov.pl. Rejestracja możliwa jest pod numerem telefonu 801 055 088.

źródło: Ministerstwo Rozwoju
fot. archiwum własne (ilustracyjne)

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy