Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Czy nowy most w Jankowej jest „po drodze” wszystkim radnym?

Autor: Mateusz Książkiewicz
Po naszej publikacji związanej z zabezpieczeniem kwoty 4,25 miliona złotych przez Powiat Gorlicki na budowę mostu wraz z rozbudową drogi powiatowej w miejscowości Jankowa (patrz ARCHIWUM) otrzymaliśmy maila od czytelnika abyśmy zwrócili uwagę na to kto głosował za przyjęciem obecnego budżetu powiatowego na rok 2017, a tym samym realizację zadania w Jankowej.

Zgodnie z przekazanymi nam informacjami od przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego Marka Bugno nad budżetem powiatu na rok 2017 głosowało 23 radnych z czego 16 było za, nikt się nie sprzeciwił i 7 radnych wstrzymało się od głosu. Wśród tych, którzy się wstrzymali byli także radni Krzysztof Flądro oraz Zygmunt Fryczek, pochodzący z terenu naszej gminy.

O komentarz poprosiliśmy radnego Flądro: – Moim zdaniem budżet Powiatu Gorlickiego na rok 2017 jest mało rozwojowy i typowo administracyjny. Chciałbym podkreślić, że nie byłem przeciwny budżetowi, ale wstrzymałem się od głosu, ponieważ drugi rok z rzędu nie ma w projekcie uchwały budżetowej spektakularnych inwestycji. Na inwestycje drogowe w budżecie zapisano tylko kwotę w wysokości ok. 5,7 mln zł. Środki jakie udało pozyskać się z zewnątrz to 400 tyś. zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich gdzie maksymalną kwotę można było pozyskać w wysokości 3 mln zł. Świadczy to o bardzo małej skuteczności w pozyskiwaniu funduszy z zewnątrz. Na dowód, że nie jestem przeciwny budowie mostu w Jankowej wystarczy przypomnieć interpelację złożoną na sesji dnia 1.12.2016, w której wnioskuje o budowę chodnika przy drodze powiatowej 1465K w miejscowości Jankowa od przejazdu kolejowego do nowo budowanego mostu. W odpowiedzi od Zarządu Powiatu Gorlickiego otrzymałem informacje o ograniczonych możliwościach budowy wspomnianego chodnika.

Tegoroczny budżet powiatu, w którym została ujęta budowa nowego mostu na Białej, został przyjęty większością głosów. Jakkolwiek głosowano nad samą uchwałą budżetową o tyle optymistyczne jest to, że nikt nie podważa konieczności realizacji inwestycji w Jankowej.

fot. Łukasz Kieroński (obecny stan mostu)

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy