Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Gmina Bobowa: kolizje dzień po dniu

Autor: Mateusz Książkiewicz
Panująca na zewnątrz aura nie sprzyja kierowcom. W dniach od 3 do 5 stycznia, codziennie dochodziło do zdarzeń drogowych na terenie gminy Bobowa. Dwa z nich miały miejsce w samym mieście, natomiast jedno odnotowano w Jankowej.

O godzinie 15.25 w dniu 3 stycznia w miejscowości Jankowa (droga powiatowa w kierunku Stróżnej) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem Audi 80 oraz Mercedesa Sprintera.

– Kierujący Mercedesem Sprinterem, mieszkaniec Krakowa nie zachował szczególnej ostrożności podczas cofania w skutek czego doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym Audi, którym podróżował samotnie mieszkaniec Szalowej – powiedział naszemu portalowi st. asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik gorlickiej policji. Obaj kierowcy trzeźwi, sprawcę całego zdarzenia, kierowcę Mercedesa ukarano mandatem w wysokości 220zł.

Nie było to jednak jedyne zdarzenie w czasie, kiedy nasz region opanowały trudne warunki atmosferyczne. Dzień później o 13:55 również doszło do kolejnej kolizji.

– Na ulicy Grunwaldzkiej kierujący VW Golfem mieszkaniec Stróżnej nie zachował należytego odstępu od poprzedzającego go pojazdu, również VW Golfa przez co najechał na jego tył. Dodatkowo prawidłowo jadący VW został wypchnięty z jezdni i uderzył w znak drogowy – dodaje rzecznik.

Następną interwencją policji była kolizja na parkingu, do której doszło 5 stycznia, ponownie przy ulicy Grunwaldzkiej.

– O godzinie 10.25, kierujący Suzuki (mieszkaniec Bobowej) podczas manewru cofania nie zachował należytej ostrożności i uderzył w samochód marki Peugeot, którym kierowała mieszkanka Stróżnej. Uczestników pouczono, sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

fot. Łukasz Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy