Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Kolizja na Grunwaldzkiej. Uwaga ślisko na drogach!

Autor: Mateusz Książkiewicz
W poniedziałkowe popołudnie przy skręcie w kierunku Szkoły Podstawowej nr 1 w Bobowej doszło do zderzenia Audi A3 z Dacią Sandero. Kierujący Audi, wiedząc że nie jest w stanie wyhamować przed skręcającą w prawo Dacią, uderzył ją bokiem.

– Wczoraj o godzinie 17:35 w Bobowej na ulicy Grunwaldzkiej miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem Audi oraz Dacii – mówi st. asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik KPP w Gorlicach. – Kierujący samochodem Audi (mieszkaniec Bruśnika) nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, w skutek czego najechał na tył Dacii, którym podróżowała samotnie mieszkanka Szczawnicy. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń, potłuczone były tylko samochody. Obydwoje kierujący trzeźwi, sprawca mieszkaniec Bruśnika ukarany został mandatem 300zł i 6 punktami karnymi.

– Jadąc od rynku w kierunku wiaduktu zauważyłem panią z Dacii, która skręcała w prawo pod szkołę – mówi kierujący Audi. – Ponieważ wiedziałem, że jest ślisko i ciężko będzie zatrzymać się podjąłem próbę manewru ominięcia, poprzez obrócenie pojazdu. Dzięki temu nasze pojazdy zderzyły się bokiem a i sama siła uderzenia była mniejsza.

Pamiętajmy na drogach nadal panują trudne warunki. Południowe promienie słońca rozpuszczają lód przez co pod wieczór nawierzchnię niejednokrotnie pokrywa cienka, niewidoczna warstwa lodu.

fot. Łukasz Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy