Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Poprzyj uchwałę antysmogową. Twój głos ma znaczenie.

Autor: Mateusz Książkiewicz
Do 5 stycznia trwają konsultacje uchwały antysmogowej województwa małopolskiego. Dlatego pilnie potrzebne jest zaangażowanie wszystkich mieszkańców naszego regionu.


– Uchwała antysmogowa będzie pierwszym tego typu w naszym kraju, wojewódzkim aktem prawnym. Jest ona niezbędna, aby walczyć ze smogiem w sposób skuteczny, nie zakazując jednocześnie palenia węglem w piecach – mówi Bartłomiej Orzeł z Sądeckiego Alarmu Smogowego.

– Potrzebne jest zaangażowanie mieszkańców naszego regionu, który bardzo cierpi z powodu smogu. Istotne jest, żeby jak najwięcej osób poparło projekt uchwały antysmogowej – wtóruje mu Mirosław Gumulak z SAS.

Uchwała wprowadza standardy emisyjne dla wszystkich kotłów sprzedawanych i montowanych w domach na terenie Małopolski. Wyznacza także ostateczny termin, w którym należy wymienić kocioł na niskoemisyjny oraz wprowadza filtry dla kominków. Wszystko po to, żeby w Nowym Sączu można było oddychać pełną piersią.

Projekt uchwały można znaleźć pod adresem: http://powietrze.malopolska.pl/antysmogowa/. Swoje poparcie wystarczy wysłać zwykłym mailem na adres [email protected]

Fot. Adrian Scottow/flickr.com

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy