Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wolontariusze z ZSZ w Bobowej mieli pracowity grudzień. Z takiej młodzieży możemy być dumni!

Autor: Łukasz Kieroński
Wolontariat ma za zadanie rozwijać w człowieku dobro oraz bezinteresowną pomoc bliźnim. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej mają możliwość uwrażliwiania się na potrzeby innych poprzez różnego rodzaju działania na rzecz potrzebujących. Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny i wyjątkowy, który przywraca radość i daje nadzieję.

Jak co roku bobowscy wolontariusze chcą dać coś od siebie, nieść pomoc choćby w niewielkim stopniu. Dlatego w tym roku wolontariusze z Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej już od początku grudnia niczym święty Mikołaj działali na wysokich obrotach.

Pierwsza z akcji odbyła się w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Sursum Corda, kiedy to wolontariusze rozprowadzali „ Świąteczne Kartki Dobroczynne”, aby pomóc dzieciom znajdującym się pod opieką stowarzyszenia.

We wtorek 13 grudnia 2016 roku odwiedzili ciężko chorego Kamila Siedlarza, złożyli życzenia świąteczne i przekazali pieniądze w kwocie 890 zł, które zostały zebrane podczas dyskoteki zorganizowanej w szkole.

Kolejnym przedsięwzięciem w dniu 20 grudnia była wizyta w Hospicjum im. Chrystusa Króla w Stróżach podczas, której wolontariusze wręczyli chorym drobne upominki, złożyli życzenia świąteczne. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania i miłych rozmów. W ramach współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bobowej wolontariusze odwiedzili także osoby starsze, chore i samotne, z którymi połamali się  opłatkiem oraz przekazali świąteczne upominki. Wzorem lat ubiegłych wolontariusze włączyli się również w akcję „Świąteczna Paczka Dobroczynna” – zebrane artykuły spożywcze, szkolne i inne przekazane zostały rodzinom najbardziej potrzebującym.

– Praca w Szkolnym Kole Wolontariatu uczy młodzież otwartości na los drugiego człowieka, kształtuje w nich poczucie odpowiedzialności za innych – mówi Wojciech Szafraniec, nauczyciel ZSZ w Bobowej a zarazem opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu. – Uczniowie dzięki pracy w wolontariacie przyswajają sobie istotne wartości moralne: bezinteresowność, tolerancję czy empatię. Mają również możliwość nauczenia się zasad planowaniai przygotowywania różnych, często bardzo złożonych przedsięwzięć. Wolontariat to bowiem nie tylko pomaganie, lecz także nauka dojrzałości, to najprościej mówiąc dobrowolne  wspieranie innych ludzi znajdujących się w potrzebie.

fot. Łukasz Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy