Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Zeszłoroczny rekord pobity, Bobowianie zebrali prawie 22 tysiące złotych na WOŚP! (TV)

18.01.2017 Autor: Dorota Pietrzak
W niedzielę 15 stycznia już po raz czwarty w Bobowej zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Bobowianie podczas 25 jubileuszowego finału zebrali aż 21 622 zł a uzyskana suma okazała się nowym rekordem miasta.

Tegoroczny finał WOŚP odbył się już po raz 25-ty w naszym kraju. Tym razem jubileuszowa edycja dotyczyła ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. W bobowskiej orkiestrze zagrało około 40 wolontariuszy. Byli to uczniowie bobowskich szkół średnich oraz najstarszych klas gimnazjum, którzy zbierali pieniądze już od samego rana przy kościołach w całej gminie oraz poza nią. Można ich było spotkać również na ulicach miasta bobowej oraz przy drzwiach sklepów.

Na bobowskiej hali od godziny 15:30 rozpoczął się finał gdzie charytatywnie zaprezentowali się uczniowie szkół z terenu gminy Bobowa, przedszkolaki, młodzi muzycy ze Szkoły Muzycznej w Bobowej, Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa a także zespół Big Band z Nowego Sącza oraz Wedding Bar – barman na każdą okazję. Bez wątpienia największą uwagę widzów przyciągnął freestylowy pokaz barmański Krzysztofa Bajerskiego.

Patronat nad wydarzeniem objął sam Burmistrz miasta Bobowej Wacław Ligęza. Natomiast głównym organizatorem był Zespół Szkół nr 1 w Bobowej na czele z Dyrektorem Adamem Urbankiem, członkiem gorlickiego sztabu WOŚP: – Najważniejsze jest to, że ponad 40 osób kwestowało na terenie naszej gminy i poza nią, że wszystkie szkoły wzięły udział. Cieszymy się z pięknych koncertów oraz prezentacji, cały czas było około 250 osób jest na trybunach, co świadczy o dużym zainteresowaniu tym wydarzeniem.

Szacuje się, że gorlicki sztab WOŚP zebrał w tym roku blisko 87 tys. złotych i podobnie jak w naszym mieście jest to dotychczasowy rekord. Jak podkreślał Adam Urbanek, gorlicki szpital otrzymał jak dotąd od Wielkiej Orkiestry sprzęt o wartości około jednego miliona złotych.

Zapraszamy do bogatej fotogalerii jak również ciekawego wideoreportażu.

fot. Łukasz Kieroński / Alina Maciaszek

video
Więcej Video

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)