Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowa: rozegrano kolejny turniej piłki ręcznej ligi wojewódzkiej

Autor: Dominik Gębarowski
Wczoraj, 18 lutego 2017 roku w hali sportowo-widowiskowej przy Zespole Szkół nr 1 w Bobowej rozegrano kolejny turniej piłki ręcznej w ramach ligi wojewódzkiej dziewcząt, sezonu 2016/2017. Do sportowej rywalizacji przystąpiły cztery drużyny: UKS OLIMPIA Nowy Sącz, KS GOŚCIBIA Sułkowice, UKS KUSY Kraków oraz gospodarze UKS SĘP Wilczyska.

Już na wstępie warto zaprezentować wyniki poszczególnych meczy, jakie rozegrano w sobotnie przedpołudnie.

Wyniki spotkań z dn. 18 lutego br. według kolejności rozgrywania:
UKS „OLIMPIA” NOWY SĄCZ – KS GOŚCIBIA SUŁKOWICE     7:9
UKS „SĘP” WILCZYSKA – UKS „KUSY” KRAKÓW                        17:6
UKS „SĘP” WILCZYSKA – KS GOŚCIBIA SUŁKOWICE               29:2
UKS „OLIMPIA” N/S – UKS „KUSY” KRAKÓW                            5:25

Patrząc na punkty łatwo stwierdzić, kto trzymał przeciwników w przysłowiowych „cuglach”.

– Wynik UKS SĘP Wilczyska są odzwierciedleniem naszej ciężkiej pracy – mówi Zbigniew Ligęza, trener. – Tak naprawdę dziewczęta z Wilczysk dają z siebie 110% możliwości.  Grają często cały mecz bez zmian, ponieważ brakuje nam zawodniczek na ławce. Co do sekretu tak dobrych wyników to jest wyłącznie ciężka, konsekwentna praca. Myślę, że klasa sportowa i większa liczba godzin pozwoliła odpowiednio wyszkolić zawodniczki. Dziewczęta z Wilczysk grają nie tylko w ręczną: wygrały etap gminny i sensacyjnie etap powiatowy w koszykówce dziewcząt. Wygrały również etap powiatowy i rejonowy w tenisie stołowym drużynowym awansując na województwo. Dziękujemy wszystkim za głosy oddane w plebiscycie Gazety Krakowskiej do tytułu Najlepsza drużyna – dopowiada trener.

Rozgrywki wojewódzkie dobiegły końca, ze zwycięskich drużyn utworzyła się grupa tzw. Final 4. To właśnie cztery najlepsze z województwa zespoły będą gospodarzami 4 turniejów. Ostatnich z nich zaplanowany na kwiecień odbędzie się w Bobowej, wtedy poznamy najlepszą drużynę w województwie.

fot. Dominik Gębarowski


partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy