Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Dzień Babci i Dziadka w Jankowej – to już 20 lat pięknej tradycji!

Autor: Duda Justyna
W dniu 22 stycznia br. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jankowej, pod kierunkiem swych nauczycieli, po raz kolejny uczciły swoje babcie i dziadków pięknym programem artystycznym. Uroczystość Dnia Babci i Dziadka na stałe wpisała się w kalendarz jankowskich wydarzeń, bowiem spotkania seniorów z okazji ich święta odbywają się od co najmniej 20 lat.

Wśród wielu imprez jakie odbywają się w Jankowej to właśnie święto seniorów jest wyjątkowe. Wyróżnia je nie tylko długa historia, lecz także otwartość i możliwość integracji różnych pokoleń. Rokrocznie na wydarzenie organizowane przez szkołę przychodzi około stu osób, co stanowi największą nagrodę za trud przygotowania przez uczniów, nauczycieli i wszystkich innych osób zaangażowanych w to święto. Wśród publiczności dostrzec można również księży pracujących w parafii, radnych miejskich jak również członków Rady Sołeckiej. Występom dzieci przyglądają się również chętnie dorośli, dla których także przygotowane są specjalne miejsca tuż za starszym pokoleniem.

Jak mówi nam dyrektor szkoły Alicja Rodak: – Spotkania Babć i Dziadków to już wieloletnia tradycja w naszej szkole. Sięga ona jeszcze czasów, kiedy nie mieliśmy do dyspozycji sali gimnastycznej. Co roku dziękujemy babciom i dziadkom za ich trud i troskę. W organizację tego wydarzenia włączają się wszyscy związani ze szkołą, czyli nauczyciele, uczniowie, rodzice jak również sołectwo oraz ksiądz proboszcz. Jest to impreza środowiskowa, integracyjna i myślę, że jest dobrze odbierana. Widać, że są tutaj różne pokolenia i różne grupy społeczne z naszej małej miejscowości.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy