Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Michał z Bobowej potrzebuje pomocy. Otwórzmy nasze serca

Autor: Mateusz Książkiewicz
Michał Drozd, 29-latek z Bobowej od ponad dwóch lat zmaga z się z niepełnosprawnością powstałą w wyniku wypadku, do którego doszło we wrześniu 2014 roku. Najpilniejszą potrzebą jest rehabilitacja i intensywne leczenie. Aby pomóc Michałowi możliwości jest wiele: można oddać darowiznę, 1% podatku czy też pomóc w każdej innej formie.

Michał po wypadku trafił do szpitala ze skomplikowanymi wieloodłamowymi złamaniami obu nóg. Jego stan lekarze określali jako ciężki. Musiał aż pół roku spędzić w pozycji leżącej po czym usiadł dopiero na wózku inwalidzkim. W czasie od wypadku do dzisiaj Michał był kilkakrotnie operowany, jednak niepełnosprawność pozostała. Upływający czas nie pomógł także w zespoleniu kości. Samodzielne poruszanie się na wózku po domu utrudnia wpięty w prawą nogę aparat Ilizarowa oraz waga samego wózka.

– Od momentu wypadku jestem uzależniony od pomocy najbliższych, przede wszystkim rodziców. Nie jest to łatwe ani dla mnie ani dla nich. Zasiłki z pomocy społecznej, które są jedynym moim dochodem ledwie starczają na kosztowne leczenie oraz na dojazdy do szpitali.  Jedyną osobą pracującą w naszej rodzinie jest tato, a na jego utrzymaniu jest jeszcze dwójka rodzeństwa w wieku szkolnym. Nie możemy sobie pozwolić na zakup drogich sprzętów rehabilitacyjnych czy sfinansowanie terapii, która mogłaby przyspieszyć mój powrót do sprawności. A to jest mój najważniejszy cel: móc normalnie funkcjonować, pracować, pomagać tym, którzy dziś pomagają mi – mówi Michał, będący podopiecznym Stowarzyszenia Sursum Corda.

Ponieważ tradycyjne metody leczenia jak dotąd okazały się nieskuteczne, Michał ma szansę skorzystać z nowatorskich form terapii, jednak to oznacza spore wydatki. Gdyby udało się zebrać fundusze, mógłby poddać się m.in. zabiegom wykorzystującym ultradźwięki lub komórki macierzyste do pobudzania zrostu kości i systematycznie ćwiczyć pod okiem fizjoterapeutów.

Michał jest podopiecznym Stowarzyszenia Sursum Corda z Nowego Sącza, gdzie można poznać pełną historię bohatera niniejszego artykułu: http://www.sc.org.pl/projekty/naratunek/michal_drozd/

Jak pomóc?

1. Wpłać dowolną kwotę na specjalny rachunek bankowy

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
z dopiskiem/tytułem “Michał Drozd”

2. Przekaż 1 % podatku

w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 00000 20382
w polu “Cel szczegółowy” dopisz “Michał Drozd”

fot. archiwum prywatne Michała

michal_drozd

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy