Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Od jutra, 6 lutego zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Kraków-Krynica!

Autor: Mateusz Książkiewicz
W najbliższy poniedziałek (tj. 06 lutego br.) wejdzie w życie nowy rozkład jazdy kolei opracowany na podstawie przeprowadzonych w dniach 16-22 stycznia konsultacjach społecznych. Najwięcej uwag mieszkańcy zgłosili do linii Tarnów - Nowy Sącz - Krynica dlatego zmiany w kursowaniu pociągów dotyczą w większości tej trasy.

Nowy rozkład jazdy kolei wypracowany wspólnie z mieszkańcami regionu wejdzie w życie już w najbliższy poniedziałek, 6 lutego. Uwzględniliśmy w nim propozycje i sugestie Małopolan, które zgłosili podczas zakończonych konsultacji społecznych. Wierzę, że razem udało nam się wypracować ofertę przewozową dostosowaną do potrzeb nie tylko osób codziennie dojeżdżających koleją do pracy, szkoły czy na uczelnię, ale także turystów odwiedzających nasz region – mówi marszałek Małopolski Jacek Krupa.

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskie podaje, że podczas przeprowadzonych konsultacji społecznych zgłoszono aż 184 uwagi. Znaczna ich część dotyczyła linii Tarnów-Krynica, czyli trasy która najbardziej interesuje mieszkańców naszej gminy. Mając na uwadze przesłane sugestie zdecydowano o wprowadzeniu zmian w rozkładzie jazdy pociągów. Nowy rozkład zacznie obowiązywać już jutro.

Wśród najważniejszych dla nas zmian jest nowy kurs o godzinie 14:31 z Nowego Sącza w kierunku Tarnowa a następnie Krakowa. Ze stacji Bobowa do Tarnowa wyjedziemy zatem o godzinie 15:22. Dotychczasowy pociąg relacji Kraków – Nowy Sącz (Lach – Koleje Małopolskie), opuszczający stację Kraków Główny o godzinie 15:14 zastąpi Dunajec przesunięty na godzinę 15:44 (odj. z Krakowa GŁ.). Godzinę później czyli o 16:44 z Krakowa Głównego odjedzie natomiast przyśpieszony Nikifor, którym będzie można dotrzeć aż do Krynicy.

Względem dotychczasowego rozkładu o poranku przybędzie codzienny, przyśpieszony na odcinku Nowy Sącz-Kraków, pociąg relacji Krynica-Kraków. Dzięki niemu wyjedziemy z Bobowej Miasta o godzinie 7:04 i już na 8:56 będziemy na dworcu Kraków Główny. Idealne połączenie dla studentów zaczynających zajęcia w południe.

Cały nowy rozkład jazdy pociągów, obowiązujący od 6 lutego możemy znaleźć TUTAJ.

fot. ilustracyjne

m1-File006

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy