Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Pożar na drugim piętrze budynku przy rynku w Bobowej. 90 tys złotych strat!

Autor: Mateusz Książkiewicz
O godzinie 18.26, 26 lutego br. dyżurny stanowiskiem Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach odebrał zgłoszenie o pożarze w centrum Bobowej, na drugim piętrze jednego budynków. Na miejsce zostało zadysponowanych siedem zastępów w tym samochód bojowy z drabiną.

– W akcji ratowniczo-gaśniczej bierze udział 27 strażaków z 7 zastępów, trzy z JRG Gorlice, dwa OSP Bobowa, OSP Stróżna oraz OSP Siedliska – mówi mł. bryg. Dariusz Surmacz oficer prasowy KP PSP w Gorlicach. – Na miejsce zdarzenia zadysponowano także zespół ratownictwa medycznego. Ratownicy pierwsze zajęli się właścicielem obiektu a następnie osobą postronną, co do której istniało podejrzenie podtrucia gazami po pożarowymi. Żadna z osób na szczęście nie wymagała hospitalizacji. Działania strażaków związane z uporządkowaniem i zabezpieczeniem miejsca pożaru jeszcze trwają – kończy rzecznik.

Według wstępnych informacji przyczyną powstania ognia było zwarcie instalacji elektrycznej w pomieszczeniu maglownicy. Straty oszacowano wstępnie na kwotę około 90 tysięcy złotych natomiast wartość uratowanego mienia na prawie milion złotych.

fot. Łukasz Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy