+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

UKS Sęp Wilczyska doceniony na gali sportowców Gazety Krakowskiej

Autor: Duda Justyna
Dzisiejszego wieczoru (tj. 27 lutego br.) w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu odbyła się gala wręczenia pucharów laureatom plebiscytu Najpopularniejszego Sportowca 2016 z terenu powiatów gorlickiego, sądeckiego oraz limanowskiego. W kategorii Najlepsza Drużyna zaszczytne II miejsce zajęły szczypiornistki z Uczniowskiego Klubu Sportowego Sęp Wilczyska. 

Żeński zespół piłki ręcznej z Wilczysk przybył do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu z licznym gronem kibiców. Obecny był m.in. dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wilczyskach Wiesław Tarasek, ksiądz proboszcz Sławomir Gulik, rodzice oraz przede wszystkim trener Zbigniew Ligęza wraz z małżonką. Rangę wydarzenia podnieśli przybyli na uroczystą galę parlamentarzyści: poseł Jan Duda oraz Józef Leśniak, senator Stanisław Kogut oraz samorządowcy: radny Województwa Małopolskiego Stanisław Pasoń oraz Wojciech Wiech wiceprezydent miasta Nowego Sącza.

Niecodzienne spotkanie najpopularniejszych sportowców regionu poprowadzili: Katarzyna i Paweł Zygmuntowie. Symboliczny puchar szczypiornistkom z Wilczysk wręczył Marek Podraza, dziennikarz sportowy z Gazety Gorlickiej.

– To jest ważne wydarzenie łączące trzy powiaty. Trzecie miejsce w walce o tytuł najlepszej drużyny patrząc na cały region i wszystkich rywali to rzecz, która cieszy i buduje – komentował obecny na gali ks. Sławomir Gulik, proboszcz parafii w Wilczyskach.

– Nasza szkoła chociaż może mała to ma jednak ogólnopolskie sukcesy – wtórował mu Wiesław Tarasek dyrektor szkoły w Wilczyskach, w której uczą się nagrodzone szczypiornistki. – Już sama nominacja, przejście do drugiego etapu i teraz podium, kolejny sukces z którego możemy się dzisiaj cieszyć. Wierzę, że nie jest to ostatnie słowo naszych „złotek” z Wilczysk.

Bardzo dziękujemy za nominację, tym bardziej że pochodzimy z małej miejscowości – mówił Zbigniew Ligęza, trener drużyny UKS Sęp Wilczyska. – Przede wszystkim dziękujemy wszystkim za oddane na nas głosy. Udział naszych zawodniczek w tak wspaniałej gali jest dla nas wielkim sukcesem. Całemu dzisiejszemu wydarzeniu towarzyszy piękny sportowy klimat. Są tutaj znani sportowcy, były pozdrowienia Adama Nawałki dlatego radość z III miejsca w walce o tytuł Najlepszej drużyny jest ogromna.

fot. Mateusz Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy