Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

UKS Sęp Wilczyska doceniony na gali sportowców Gazety Krakowskiej

Autor: Duda Justyna
Dzisiejszego wieczoru (tj. 27 lutego br.) w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu odbyła się gala wręczenia pucharów laureatom plebiscytu Najpopularniejszego Sportowca 2016 z terenu powiatów gorlickiego, sądeckiego oraz limanowskiego. W kategorii Najlepsza Drużyna zaszczytne II miejsce zajęły szczypiornistki z Uczniowskiego Klubu Sportowego Sęp Wilczyska. 

Żeński zespół piłki ręcznej z Wilczysk przybył do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu z licznym gronem kibiców. Obecny był m.in. dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wilczyskach Wiesław Tarasek, ksiądz proboszcz Sławomir Gulik, rodzice oraz przede wszystkim trener Zbigniew Ligęza wraz z małżonką. Rangę wydarzenia podnieśli przybyli na uroczystą galę parlamentarzyści: poseł Jan Duda oraz Józef Leśniak, senator Stanisław Kogut oraz samorządowcy: radny Województwa Małopolskiego Stanisław Pasoń oraz Wojciech Wiech wiceprezydent miasta Nowego Sącza.

Niecodzienne spotkanie najpopularniejszych sportowców regionu poprowadzili: Katarzyna i Paweł Zygmuntowie. Symboliczny puchar szczypiornistkom z Wilczysk wręczył Marek Podraza, dziennikarz sportowy z Gazety Gorlickiej.

– To jest ważne wydarzenie łączące trzy powiaty. Trzecie miejsce w walce o tytuł najlepszej drużyny patrząc na cały region i wszystkich rywali to rzecz, która cieszy i buduje – komentował obecny na gali ks. Sławomir Gulik, proboszcz parafii w Wilczyskach.

– Nasza szkoła chociaż może mała to ma jednak ogólnopolskie sukcesy – wtórował mu Wiesław Tarasek dyrektor szkoły w Wilczyskach, w której uczą się nagrodzone szczypiornistki. – Już sama nominacja, przejście do drugiego etapu i teraz podium, kolejny sukces z którego możemy się dzisiaj cieszyć. Wierzę, że nie jest to ostatnie słowo naszych “złotek” z Wilczysk.

Bardzo dziękujemy za nominację, tym bardziej że pochodzimy z małej miejscowości – mówił Zbigniew Ligęza, trener drużyny UKS Sęp Wilczyska. – Przede wszystkim dziękujemy wszystkim za oddane na nas głosy. Udział naszych zawodniczek w tak wspaniałej gali jest dla nas wielkim sukcesem. Całemu dzisiejszemu wydarzeniu towarzyszy piękny sportowy klimat. Są tutaj znani sportowcy, były pozdrowienia Adama Nawałki dlatego radość z III miejsca w walce o tytuł Najlepszej drużyny jest ogromna.

fot. Mateusz Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy