Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Zderzenie czołowe na wiadukcie w Bobowej

Autor: Duda Justyna
Dzisiaj (14 lutego br.) około godziny 21:35 na skrzyżowaniu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 981 w miejscowości Bobowa na wysokości wiaduktu (ul. Grunwaldzka) doszło do zderzenia czołowego Suzuki z Seatem. Ruch pojazdów w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo. 

Według relacji świadków, mieszkanka gminy Bobowa kierująca Suzuki wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu w kierunku Rynku Seatowi. Kierująca Seatem próbowała uniknąć zderzenie zjeżdżając na przeciwny pas mimo to doszło do kolizji.

– Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał, podróżujący samochodami wyszli z nich o własnych siłach – mówi kpt. Marcin Barczyk, dowódca działań ratowniczych. – Ponieważ osoby te stwierdziły, że czują się dobrze nie było konieczności przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Z rozbitych pojazdów nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych, obecnie zabezpieczamy go sorbentem oraz usuwamy części rozbitych samochodów z jezdni.

W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy JRG Gorlice, OSP Bobowa. Na miejscu pracowali także policjanci z komisariatu w Bobowej.

fot. Łukasz Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy