Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Zespół Szkół Zawodowych w Bobowej ma wicemistrza Ogólnopolskiego Turnieju “Złota Kielnia”

Autor: Mateusz Książkiewicz
Podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA 2017 jakie odbywały się w dniach 7-10 lutego 2017 roku w Poznaniu rozstrzygnięty został centralny finał ogólnopolskiego 46 Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” 2017 przeznaczonego dla najlepszych szkół budowlanych w Polsce.

Rywalizacja została podzielona na siedem specjalności budowlanych. W każdej z nich z konkursowymi zadaniami zmierzyło się sześciu najlepszych wyłonionych w eliminacjach okręgowych. Zawodnicy nie tylko musieli wykazać się wysoką wiedzą teoretyczną ale także wykonać zadania praktyczne. Kamil Kożuch, który jako drugoklasista dostał się do najlepszej szóstki w kraju w kategorii dekarz musiał m.in. przeprowadzić prawidłowy montaż okna dachowego.

Nabyte umiejętności w klasie o profilu dekarz bobowskiego ZSZ  pozwoliły Kamilowi na osiągnięcie bardzo dobrych wyników w obydwu częściach zmagań. Trudnością nie było nawet doświadczenie starszych kolegów z klas trzecich, z którymi bobowskiemu uczniowi przyszło się zmierzyć. Zmagania finalistów obserwowali liczni uczestnicy targów budownictwa, uznawanych za największe wydarzenie branży budowlanej w Polsce.

Ostatecznie Kamil Kożuch, uczeń klasy IIb ZSZ w Bobowej pod opieką Janusza Średniawy zdobył drugie miejsce w Polsce. Wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej gali wieńczącej turniej, w której wzięło udział wiele znanych osób ze świata nauki, biznesu i polityki. Wicemistrz oprócz nagród rzeczowych został dodatkowo zwolniony z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Sponsorem wyjazdu ucznia oraz opiekuna była firma Fakro – partner klasy o profilu dekarza utworzonej dwa lata temu w Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej.

fot. ZSZ w Bobowej

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy