Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Piątek, 15 października 2021

Brawura kierowcy BMW mogła doprowadzić do tragedii!

20.05.2017 || Kategorie: Policja, Region, Wypadki || Autor: Mateusz Książkiewicz

W piątek 19 maja, około godziny 23 w Ciężkowicach a dokładniej na parkingu Skamieniałego Miasta doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierujący BMW, jadąc DW nr 977 (ulica Krynicka) stracił panowanie na pojazdem, wjechał na barierę energochłonną po czym dachował uszkadzając trzy inne pojazdy.

Według relacji świadków młody kierowca BMW (mieszkaniec Bruśnika) jadąc drogą wojewódzką nr 977 od strony Zborowic stracił panowanie na wysokości wjazdu do rezerwatu przyrody Skamieniałe Miasto, wjechał na barierę energochłonną po czym dachował taranując trzy samochody znajdujące się na parkingu dla turystów odwiedzających rezerwat. Jeszcze kilka chwil przed zdarzeniem, w miejscu gdzie BMW dachowało stało kilka osób. Gdyby ktokolwiek znalazł się na drodze rozpędzonego samochodu, skutki zdarzenia mogłyby być tragiczne.

Jest to kolejne poważne zdarzenie drogowe jakie odnotowujemy od momentu poprawy pogody. Być może dobra aura usypia czujność ale i rozsądek kierowców.
Na miejscu pracowali strażacy z JRG 2 Tarnów-Siedliska, druhowie z OSP Ciężkowice a także zespół ratownictwa medycznego oraz policjanci z WRD KMP w Tarnowie.

fot. Łukasz Kieroński