Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Gimnazjalistka z Bobowej najlepsza z ekologii w powiecie!

Autor: Łukasz Kieroński
Jubileuszowy X Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla uczniów ze szkół gimnazjalnych już za nami. Wczoraj, 5 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół nr 1 w Bobowej poznaliśmy najlepszych uczniów w powiecie, którzy o ekologi wiedzą najwięcej.

W konkursie wzięli udział zwycięzcy etapu gminnego w poszczególnych gminach, a było ich 26 uczniów z całego powiatu gorlickiego. Gminę Bobowa reprezentowały Gabriela Magiera i Martyna Wąs, obydwie uczennice klasy pierwszej bobowskiego gimnazjum. Do konkursu przygotowała je Jolanta Połeć.

Tematem przewodnim konkursu było hasło „Bliżej ekologi”. Test z jakim przyszło zmierzyć się uczniom sprawdzał ogólną wiedzę z ekologii. W czasie gdy komisja konkursowa oceniała prace, uczestnicy jubileuszowego Powiatowego Konkursu Ekologicznego  wybrali się na wycieczkę po Bobowej. Zwiedzili nie tylko synagogę i zabytkowe kościoły ale byli również w szkole muzycznej mieszczącej się w zabytkowym Dworze Długoszowskich oraz oglądali wystawę koronek klockowych w Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa. Gospodarze konkursu, którymi był Zespół Szkół nr 1 w Bobowej przygotowali dla wszystkich uczestników oraz ich opiekunów poczęstunek oraz obiad.

W podsumowaniu konkursu i rozdaniu nagród uczestniczył wicestarosta Powiatu Gorlickiego Jerzy Nalepka, przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej Stanisław Tabiś, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej Adam Urbanek oraz przedstawiciele komisji konkursowej w składzie: Marcin Janik, Jadwiga Kuzak oraz Małgorzata Winiarska.

Walka była bardzo wyrównana, uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą dlatego komisja wybrał aż 6 osób, które stanęły na podium.

I miejsce

– Gabriela Magiera (46 pkt.) – Zespół Szkół w Bobowej
– Piotr Wojtaszuk (46 pkt.) – Zespół Szkół w Bieczu

II miejsce 

– Alekstandra Śliwa (42 pkt.) – Zespół Szkół w Kobylance

III miejsce 

– Karol Proszak (41 pkt.) – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strzeszynie
– Mateusz Mazur (41 pkt.) – Zespół Szkół w Stróżówce
– Justyna Ropczyńska (41 pkt) – Zespół Szkół w Staszkówce

fot. Łukasz Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy