Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Kierowca Opla był bez uprawnień. 1100zł mandatu za brak wyobraźni!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Przestrogą dla innych może być wczorajsze zdarzenie w Jankowej, gdzie bardzo młody kierowca stracił panowanie nad pojazdem wskutek czego doszło do dachowania. Skutki tego zdarzenia mogły być tragiczne a jak wykazały policyjne czynności kierujący Oplem miał zaledwie 18 lat i jeszcze nie posiadał uprawień, ukarano również pasażerkę.

Mandaty o łącznej wysokości 1100zł będą musieli zapłacić kierowca Opla oraz jego właściciel, który użyczył pojazd osobie nie posiadającej uprawnień. Oprócz mandatów, karą za brak wyobraźni jest też na pewno znaczne uszkodzenie samochodu.

– Zgłoszenie o zdarzeniu w Jankowej otrzymaliśmy o godzinie 13:07 – mówi st. asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik gorlickiej Komendy Powiatowej Policji. – Policjanci przybyli na miejsce ustalili, że kierujący oplem astra, mieszkaniec Gminy Bobowa, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, wypadł z drogi a następnie doprowadził do przewrócenia pojazdu na przydrożne pole. Kierujący był trzeźwy jednak okazało się, że nie posiada uprawnień, których jeszcze nie uzyskał. W związku z tym za brak uprawnień został ukarany mandatem karnym w wysokości 500zł oraz 300zł za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto, na właściciela pojazdu został również nałożony mandat karny wysokości 300zł za udostępnienie samochodu osobie nie posiadającej uprawnień, co także jest wykroczeniem.

Więcej o zdarzeniu przeczytasz tutaj: Jankowa: Opel wyleciał na zakręcie drogi wojewódzkiej 981

fot. archiwum

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy