Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Setki wiernych przeszło w procesji Bożego Ciała ulicami Bobowej

Autor: Łukasz Kieroński
Boże Ciało to jedno z głównych świąt w roku liturgicznym Kościoła Katolickiego. Przypada zawsze w czwartek po uroczystości Trójcy Świętej i jest publicznym wyznaniem wiary zakorzenionej w Chrystusie. Tradycja tego święta sięga XIII wieku a pierwsza procesja odbyła się najprawdopodobniej w Kolonii w 1277 roku.

W kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Bobowej Msza Święta ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa połączona z uroczystą procesją do czterech ołtarzy rozpoczęła się o godz. 9.00. Eucharystię odprawił ks. proboszcz Marian Chełmecki oraz ksiądz Tomasz Gołąbek. Sztandary, feretrony, baldachimy oraz dzieci sypiące kwiaty, prowadziły procesje do każdego z ołtarza. Procesja, w której wzięło udział setki wiernych wyruszyła z kościoła ul. Gryfitów i kierowała się prosto do do budynku przy skręcie do policji (ul. Gryfittów), gdzie umieszczony był pierwszy ołtarz. Następnie procesja przeszła drogą wojewódzką nr 981 w kierunku Urzędu Miasta Bobowa, gdzie znajdował się drugi przepiękny ołtarz. Trzeci z ołtarzy znajdował się tradycyjnie przy kościele św. Zofii, zaś czwarty na budynku przy rogu ulicy Kolegiackiej i Rynku

Uroczystość Bożego Ciała w Bobowej uświetniła gra orkiestry dętej przy OSP Bobowa. Bez wątpienia, tak gorliwy udział mieszkańców miasta Bobowa oraz okolic był niesamowitą demonstracją wiary jak również podtrzymaniem rodzimych tradycji. Nad bezpieczeństwem uczestników procesji czuwali policjanci z Komisariatu Policji w Bobowej oraz strażacy OSP Bobowa.

fot. Łukasz Kieroński

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy