Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Siedliska: ogień strawił doszczętnie busa oraz maszyny budowlane

Autor: Łukasz Kieroński
Kilkanaście minut przed godziną 7 doszło do pożaru samochodu osobowego typu BUS, który zapalił się nieopodal Domu Kultury w Siedliskach (gmina Bobowa). Dwie osoby podróżujące pojazdem samodzielnie opuściły pojazd.

– O godzinie 6.47 wpłynęła informacja z wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego do stanowiska kierowania komendanta powiatowego Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach o pożarze busa na wysokości remizy strażackiej OSP Siedliska – mówi asp.sztab. Ireneusz Janusz dowodzący akcją ratowniczo-gaśniczą z JRG Gorlice. – Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG Gorlice oraz miejscowe jednostki z OSP Siedliska oraz OSP Bobowa. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych. Po przybyciu na miejsce okazało się, że pożarem objęty jest cały samochód, natychmiast podjęto działania gaśnicze. Ustalono, że pojazdem podróżowały dwie osoby, które opuściły samodzielnie pojazd tuż po tym jak zauważyły dym z komory silnika. Pożar został ugaszony, niestety mimo to pojazd spłonął prawie doszczętnie a wraz z nim maszyny budowlane, które były nim przewożone. Właściciel, który przybył na miejsce oszacował wstępnie straty na 15 tysięcy złotych.

Najprawdopodobniej przyczyną zapalenia się samochodu było zwarcie instalacji elektrycznej w komorze silnika pojazdu. Przy akcji pracowali strażacy z OSP Bobowa, OSP Siedliska oraz JRG Gorlice. Na miejscu byli także obecni policjanci.

fot. Łukasz Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy