Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Kolędnicy Misyjni wyruszyli do naszych domów

Autor: Łukasz Kieroński
W drugi dzień oktawy Świąt Bożego Narodzenia, który poświęcony jest wspomnieniu Św. Szczepana pierwszego męczennika odbyło się uroczyste rozesłanie Kolędników Misyjnych, którzy już po raz 25-ty kolędują w diecezji tarnowskiej na rzecz misji. W tym roku wsparcie z Polski trafi do Syrii i Libanu.

Hasłem tegorocznego jubileuszowego kolędowania jest „E gonda Nzapa e mu singila!”. Kiedy przetłumaczymy to hasło z języka sango na polski, będzie oznaczało: „Tobie Boże dzięki, chwała!”.  Ideą kolędników misyjnych jest udział przede wszystkim dzieci, które z pomocą katechetów, wychowawców, rodziców oraz młodzieży,  kolędując pomagają rówieśnikom w krajach misyjnych. Kolędnicy Misyjni mają co roku przygotowane specjalnie opracowane scenki, są też pięknie ucharakteryzowani.

– W naszej parafii do kolędy misyjnej przygotowało się dwadzieścia siedem grup , które wyruszą w różne strony parafii – powiedział naszemu portalowi ks. dr Marian Chełmecki, proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej. – Dzieci uczestnicząc w kolędzie misyjnej uczą się jak ważne jest by głosić oraz dzielić się dobrą nowiną z innym. Ponadto uwrażliwiają siebie na potrzeby innych. Ofiary, które zbierają trafiają do dzieci, które być może nie znają Chrystusa, nie ma tam jeszcze Misjonarza, lub są inne potrzeby związane z misjami. Kolędnicy Misyjni tradycyjnie przebrani są w postaci biblijne czyli Św. Józefa, Matki Najświętszej, Aniołów ale też dzieci, które podkreślają uniwersalność całego kościoła więc dzieci wszystkich kontynentów.

fot. Łukasz Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy