Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Najmłodsi strażacy MDP OSP Stróżna powodem do dumy (TV)

14.12.2017 Autor: Mateusz Książkiewicz
Podczas rozgrywanego w niedzielę, 3 grudnia br. I Halowego Turnieju Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu gorlickiego zwycięstwo w kategorii klas podstawowych zajęła drużyna z OSP Stróżna. Drugi, starszy zespół z tej jednostki (kategoria gimnazjum) zajął również wysokie - czwarte miejsce.
Zespół MDP OSP Stróżna w kategori szkół podstawowych zajął pierwsze miejsce.

Po raz pierwszy w historii Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gorlicach zorganizował rywalizację MDP. W sportowo-pożarnicze szranki stanęło 95 młodych ochotników, sam zaś turniej przeprowadzono w hali sportowo-widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach.

Wykonywane przez najmłodszych adeptów pożarnictwa zadania kontrolowała specjalna komisja, w skład której weszli członkowie Małopolskiego Kolegium Sędziów Sportów Pożarniczych: dh Przemysław Wszołek, dh Piotr Mika, dh Tomasz Tarasek, dh Anna Huk i dh Bartłomiej Zieliński. Pomiędzy startami kolejnych zawodników, uczestnicy turnieju mogli sprawdzić poza turniejem swoje umiejętności z udzielania pierwszej pomocy na profesjonalnym fantomie.

– Dzisiaj mamy dzień historyczny, ze względu na to, że w I Halowych Zawodach MDP zajęliśmy pierwsze miejsce w kategorii I czyli szkół podstawowych – mówił w dniu turnieju dh Tomasz Tarasek, wiceprezes ZOP ZOSP RP w Gorlicach. – W drugiej kategorii, szkół gimnazjalnych drużyna OSP Stróżna zajęła czwarte miejsce. Jesteśmy ogromnie zadowoleni. Nam jako Zarządowi Oddziału Powiatowemu bardzo zależało aby takie wydarzenie się odbyło, tym bardziej cieszymy się, że tak miło nam wszystkim upłynęło. W marcu przeprowadzamy Turniej Wiedzy Pożarniczej ale to tylko teoria, brakowało praktyki, którą dzisiaj, właśnie tutaj mogliśmy sprawdzić. Młodzież pokazała, że potrafi rywalizować w zdrowej i miłej atmosferze. Tor jaki mieli do pokonania uczestnicy, przypominał tor jaki mają do pokonania ochotnicy seniorzy.

– O tym, że będzie przeprowadzany turniej dowiedziałam się na zarządzie powiatowym  – dodała dh Sylwia Mucha opiekun MDP w OSP Stróżna , pełniąca zarazem funkcję członka ZOP ZOSP RP w Gorlicach. – Młodzieżówka w naszej jednostce była od dawna, jednak brakowało takich zawodów jak te dzisiaj, gdzie dzieci i młodzież mogą sprawdzić swoje umiejętności. Dlatego też, od razu do turnieju zgłosiliśmy drużyny z MDP OSP Stróżna. Młodzież chętnie przychodziła na ćwiczenia przed zawodami i to nawet w piątki oraz soboty przez trzy tygodnie wcześniej. Jak widać ciężki trening się opłacał, zdobyliśmy dzisiaj pierwsze miejsce.

– Udział w turnieju wzięło 18 ekip Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z gorlickiego, podzielonych na dwie grupy wiekowe – podsumował  dh Przemysław Wszołek członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie, organizator turnieju. – W grupie I (klasy 1-6 szkoły podstawowej) wystartowało 8 drużyn, zaś w grupie II (klasa 7 szkoły podstawowej oraz klasa 2 i 3 gimnazjum) wystartowało 10 drużyn. Na linii startu zameldowało się w sumie 95 młodych adeptów pożarnictwa z gorlickiego. Gościnnie wystąpili ponadto weterani pożarniczych zmagań na hali, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Jordanowa (pow. suski). Drużyn do turnieju nie wystawiły Gminy Ropa i Sękowa.

Sponsorem relacji z I Halowego Turnieju MDP Powiatu Gorlickiego
jest P.P.H. Libropol z Siedlisk.

Obejrzyj materiał filmowy z turnieju:

fot. Dominik Gębarowski / Mateusz Książkiewicz

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)