Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Spotkań jasełkowych nadszedł czas. Bobowskie przedszkolaki w Koronce (TV)

17.12.2017 Autor: Jacek Kieroński
W miniony piątek, 15 grudnia br. w sali widowiskowej "Koronka" przy bobowskim rynku odbyło się spotkanie opłatkowe dzieci z przedszkola w Bobowej wraz z rodzicami. Wyjątkowe spotkanie poprzedzające Święta Bożego Narodzenia uświetnił występ przedszkolaków oraz kolędowanie ze starszymi kolegami z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej.
Spotkanie opłatkowe przedszkola w Bobowej zorganziowane w sali Koronka

W piątkowym wydarzeniu udział wzięli także goście w osobach m.in.: dyrektora Szkoły Podstawowej w Bobowej Adama Urbanka, ks. dr Mariana Chełmeckiego proboszcza parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej, sekretarz Urzędu Gminy Zdzisławy Iwaniec, dyrektor CKiP Gminy Bobowa Beaty Król jak również siostry zakonnej, która uczy dzieci – s. Rozalii.

Przed tak zacną publicznością zaprezentowała się grupa piąta przedszkola w Bobowej, licząca dwadzieścia troje dzieci w wieku 5-6 lat pod opieką Marii Ziomek. Mali artyści zaprosili wszystkich obecnych aby się przenieśli 2000 lat wstecz do Betlejem, gdzie narodził się Chrystus.

– Po raz pierwszy takie spotkanie opłatkowe z rodzicami odbyło się w budynku CKiP Gminy Bobowa „Koronka”, dzięki uprzejmości Pana Burmistrza oraz Pani Dyrektor – mówi Maria Ziomek, wychowawca grupy a zarazem inicjatorka wydarzenia. – Chcieliśmy aby tak jak cała rodzina zasiada przy jednym stole nakrytym świątecznym obrusem, tak i nasza przedszkolna społeczność spotkała się przy wspólnym stole i udało nam się to. W spotkaniu wzięło udział około 60 osób razem z dziećmi. Pragnę podkreślić ogromną rolę rodziców, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego spotkania. Były to nie tylko prace związane z przygotowaniem przepięknej scenografii ale również nakryciem stołów, przygotowaniu poczęstunku. Niespodzianką naszego spotkania było kolędowanie, które wzbogaciła gra oraz śpiew uczniów z bobowskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących, a byli to: Alina Maciaszek, Weronika Motyka i Dominik Żarnowski. Przy wykonywanej Kolędzie dla nieobecnych, do której muzykę i słowa ułożył Zbigniew Preisner u wielu osób widziałam łzę wzruszenia. Mam nadzieję, że nasze wspólne spotkanie opłatkowe wszystkim się podobało.

Zapraszamy do obejrzenia fragmentów występów najmłodszych jak i tych ciut starszych artystów. Sponsorem relacji jest Hotel i Restauracja OSTOJA w Bobowej.

fot: Jacek Kieroński

video
Więcej Video

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)