Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Strażacy OSP Stróżna jak zawsze aktywni. Tym razem pomagali w “Szlachetnej Paczce”

Autor: Mateusz Książkiewicz
Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Stróżnej aktywnie zaangażowali się w tegoroczną akcję "Szlachetna Paczka". Dzięki ich pomocy paczki przygotowane w ramach tego wspaniałego projektu społecznego zainicjowanego przez księdza Jacka Stryczka oraz Stowarzyszenie WIOSNA trafiły do domów dla najbardziej potrzebujących osób w rejonie Limanowej, Nowego Sącza a także Grybowa.

Strażacy ochotnicy OSP Stróżna przez dwa dni, 9 i 10 grudnia za pomocą busa, którym dysponowali nieśli pomoc w rozdysponowaniu paczek przygotowanych w ramach akcji Szlachetna Paczka – oddział Nowy Sącz.

Jak druhowie znaleźli się w gronie wolontariuszy pytamy Sylwię Muchę z OSP Stróżna: – Na akcję “Szlachetnej Paczki” trafiłam za sprawą mojej uczelni. Ponieważ zawsze cieszyła mnie pomoc drugiemu człowiekowi postanowiłam zaangażować się w akcję już rok temu. Kiedy w tym roku opowiadałam swoim kolegom z jednostki o tej akcji, jak przebiega i jaka atmosfera panuje, podjęliśmy decyzję o wspólnym włączeniu się do Szlachetnej Paczki jako druhowie OSP Stróżna.

Przez dwa dni, sześcio-osobowa grupa druhów ze Stróżnej własnym środkiem transportu odwiedziła z paczkami rodziny zamieszkujące od Limanowej, przez okolice Nowego Sącza aż po Grybów. Nie ominęły ich także przygody, jak choćby dom jednej z rodzin usytuowany na stromej górze, do którego nie było możliwości dojazdu samochodem. I choć na zegarach było jako grubo po godz. 20.00., taszczyli paczki kilkaset metrów na własnych rękach.

źródło: ZOP ZOSP RP w Gorlicach / własne
fot. OSP Stróżna

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy