Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wigilia na bobowskim rynku… (TV)

30.12.2017 Autor: Jacek Kieroński
W trzecią niedzielę grudnia (tj. 16.12.br.) bobowski rynek stał się miejscem wspólnej wigilii, na którą przybyli nie tylko mieszkańcy gminy i miasta Bobowa ale również wielu gości z okolic. Świąteczne spotkanie było okazją do połamania się opłatkiem, obejrzenia występów artystycznych dzieci i młodzieży  jak również skosztowania wigilijnych potraw.
Wigilia społeczności gminy i maista Bobowa

– Cieszę się, że mogłem po raz pierwszy uczestniczyć w tak pięknym wydarzeniu jakim jest wigilia mieszkańców gminy Bobowa oraz naszych parafian – mówi ks. Jarosław Kokoszka, wikariusz parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej. – Gromadzi nas tutaj wspólny śpiew, wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem. Myślę, że jest to najpiękniejszy czas dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej oraz gminnej, kiedy możemy składać sobie życzenia, dzielić się uśmiechem. Oby ten czas, który jest wspólnie spędzany na naszym bobowskim rynku, był odzwierciedleniem naszych domowych wigilijnych spotkań.

Wyjątkowe życzenia za naszym pośrednictwem złożyły nauczycielki Szkoły Podstawowej w Bobowej, panie Marta Michalik, Małgorzata Molendowicz oraz Lucyna Hartig: – Chciałybyśmy wszystkim w tyj nasej gminie Bobowej zycyć co byby nam się darzyło, mnożyło, kopiło, dyślem do stodoły łobróciło. Tak nom wszystkim Panie Bożej dej, HEJ!

Obejrzyjcie ciekawy materiał filmowy:

fot: Jacek Kieroński

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)