Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

„Bóg jest dla wszystkich”. Orszak Trzech Króli przeszedł po raz trzeci ulicami Bobowej (TV)

07.01.2018 Autor: Jacek Kieroński
Od trzech lat w dniu Święta Objawienia Pańskiego (tj. 6 stycznia) potocznie nazywanego Świętem Trzech Króli organizowane jest w Bobowej wyjątkowe i niepowtarzalne wydarzenie jakim jest Orszak Trzech Króli. Barwny pochód składający się z aktorów, bractwa rycerskiego, strażaków, orkiestry, kolędników misyjnych oraz przede wszystkim mieszkańców pokonuje trasę od Szkoły Podstawowej do placu przy kościele pw. Wszystkich Świętych.

Orszak Trzech Króli to nic innego jak Jasełka, którego sceny przedstawiane są w przestrzeni publicznej. Podobnie jak w latach poprzednich, na samym początku wędruje Józef z Maryją, jadącą na koniu. Za nimi podążali trzej mędrcy: Kacper, Melchior i Baltazar symbolizujący trzy kontynenty, a których prowadziła gwiazda. Ze względu na tegoroczną rocznicą 100-lecia Odzyskania Niepodległości osoby biorące udział w wydarzeniu niosły dodatkowo flagi w barwach narodowych.

W tym roku miasto i gmina Bobowa była jedną z 644 miejscowości, w których odbywał się Orszak. Nad wszystkimi wydarzeniami czuwała Fundacja Orszak Trzech Króli, która zapewnia organizatorom we wszystkich tych miejscowościach ozdobne korony, śpiewniki czy nalepki.

Obserwując piękny i kolorowy pochód, który przeszedł ulicami miasta Bobowa można zauważyć zaangażowanie wielu osób w organizację tego wydarzenia. Wśród aktorów byli nie tylko mieszkańcy ale również radni, członkowie różnych grup działających na terenie miasta a nawet wicestarosta gorlicki Jerzy Nalepka, który z balkonu swego domu odgrywał postać Heroda. Wśród odtwórców jasełkowych ról nie zabrakło także dzieci i młodzieży z bobowskich szkół.

Gdy uczestnicy wydarzenia dotarli na plac przy kościele pw. Wszystkich Świętych, w specjalnie przygotowanej szopce czekała na nich Maryja z Józefem oraz malutkim dzieciątkiem. Pokłon oraz dary złożyli mędrcy. Na koniec ksiądz proboszcz bobowskiej parafii dr Marian Chełmecki udzielił wszystkim błogosławieństwa.

Nad bezpieczeństwem uczestników trzeciego Orszaku Trzech Króli w Bobowej czuwali policjanci z bobowskiego komisariatu oraz druhowie OSP z terenu gminy i miasta Bobowa.


Fot: Jacek Kieroński/Łukasz Kieroński

video
Więcej Video

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)