Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Muzyczna uczta kolęd i pastorałek w kościele pw. Wszystkich Świętych w Bobowej (TV)

20.01.2018 Autor: Jacek Kieroński
W niedzielne popołudnie, 14 stycznia 2018 roku, kościół pw. Wszystkich Świętych w Bobowej rozbrzmiał dźwiękami kolęd i pastorałek. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili m.in. chór parafialny "Cantate Deo", Zespół Regionalny działający przy Szkole Muzycznej w Bobowej, Zespół "Skrzypki", parafialny zespół młodzieżowy oraz gwiazda wieczoru zespół "Jakubkowianie" z Łososiny Dolnej.

Organizatorem I Koncertu Kolęd i Pastorałek w Bobowej była parafia pw. Wszystkich Świętych w Bobowej. Narrację całego przedsięwzięcia opracowała i prowadziła Małgorzata Molendowicz.

– Ten koncert to czas kiedy na choć chwilę przenieśliśmy się do Betlejem a pomogła nam w tym cała plejada wspaniałych gwiazd i artystów, którzy wystąpili w naszym kościele – mówi ks. Jarosław Kokoszka, wikariusz parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej. – Był to m.in.: chór parafialny “Cantate Deo” pod dyrekcją s. Ines, młodzież scholi KSM, zespół Skrzypki, uczniowie szkoły muzycznej wraz z zespołem regionalnym folkowym, gwiazdą wieczoru był zespół regionalny Jakubkowianie z Łososiny Dolnej. Poprzez swoje pięknie wykonane kolędy, aranżacje muzyczne, artyści pozwolili nam wszystkim tutaj zebranym, a kościół wypełniony był po brzegi, abyśmy mogliśmy w tym okresie, który się zakończył – Świąt Bożego Narodzenia, jeszcze na chwile przenieść się do żłóbka betlejemskiego. Aby wraz ze wspólnotą parafialną, jako jedna wielka rodzina przeżywać radość z Bożego Narodzenia. Myślę, że ten koncert, który się odbył po raz pierwszy nie był koncertem ostatnim, i mam nadzieję, że takich wydarzeń muzycznych w naszym kościele będzie więcej.

Muzyczne wydarzenie pozwoliło licznie zgromadzonej publiczności ponownie poczuć magię świąt. Zebrani tłumnie goście wspólnie kolędowali wraz z uzdolnionymi muzykami.

Sponsorem naszej relacji z I Koncertu Kolęd i Pastorałek w Bobowej było Przedsiębiorstwo Przewozowo – Handlowe LIBROPOL z Siedlisk.

fot: Jacek Kieroński

video
Więcej Video

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)