Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Muzyczna uczta kolęd i pastorałek w kościele pw. Wszystkich Świętych w Bobowej (TV)

20.01.2018 Autor: Jacek Kieroński
W niedzielne popołudnie, 14 stycznia 2018 roku, kościół pw. Wszystkich Świętych w Bobowej rozbrzmiał dźwiękami kolęd i pastorałek. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili m.in. chór parafialny "Cantate Deo", Zespół Regionalny działający przy Szkole Muzycznej w Bobowej, Zespół "Skrzypki", parafialny zespół młodzieżowy oraz gwiazda wieczoru zespół "Jakubkowianie" z Łososiny Dolnej.

Organizatorem I Koncertu Kolęd i Pastorałek w Bobowej była parafia pw. Wszystkich Świętych w Bobowej. Narrację całego przedsięwzięcia opracowała i prowadziła Małgorzata Molendowicz.

– Ten koncert to czas kiedy na choć chwilę przenieśliśmy się do Betlejem a pomogła nam w tym cała plejada wspaniałych gwiazd i artystów, którzy wystąpili w naszym kościele – mówi ks. Jarosław Kokoszka, wikariusz parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej. – Był to m.in.: chór parafialny “Cantate Deo” pod dyrekcją s. Ines, młodzież scholi KSM, zespół Skrzypki, uczniowie szkoły muzycznej wraz z zespołem regionalnym folkowym, gwiazdą wieczoru był zespół regionalny Jakubkowianie z Łososiny Dolnej. Poprzez swoje pięknie wykonane kolędy, aranżacje muzyczne, artyści pozwolili nam wszystkim tutaj zebranym, a kościół wypełniony był po brzegi, abyśmy mogliśmy w tym okresie, który się zakończył – Świąt Bożego Narodzenia, jeszcze na chwile przenieść się do żłóbka betlejemskiego. Aby wraz ze wspólnotą parafialną, jako jedna wielka rodzina przeżywać radość z Bożego Narodzenia. Myślę, że ten koncert, który się odbył po raz pierwszy nie był koncertem ostatnim, i mam nadzieję, że takich wydarzeń muzycznych w naszym kościele będzie więcej.

Muzyczne wydarzenie pozwoliło licznie zgromadzonej publiczności ponownie poczuć magię świąt. Zebrani tłumnie goście wspólnie kolędowali wraz z uzdolnionymi muzykami.

Sponsorem naszej relacji z I Koncertu Kolęd i Pastorałek w Bobowej było Przedsiębiorstwo Przewozowo – Handlowe LIBROPOL z Siedlisk.

fot: Jacek Kieroński

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)