Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Ponad 1000 osób solidarnych z senatorem Kogutem. Powstała grupa wsparcia!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Od kilku dni w znanym portalu społecznościowym działa zainicjowana przez Roberta Szczepanka, założyciela Kancelarii Prawniczej Causa Finita z Rzeszowa, grupa pn. "Wspieramy Senatora Stanisława Koguta". Tak krótki okres wystarczył by swoją solidarność wobec polityka ze Stróż wyraziło ponad tysiąc osób z różnych części Polski a nawet świata.
Senator Stanisław Kogut, polityk ze Stróż

Wśród członków grupy liczących już ponad 1150, są nie tylko mieszkańcy Stróż i regionu ale również politycy, samorządowcy oraz dziennikarze.

– Grupa została stworzona, by wyrazić poparcie dla Senatora Stanisława Koguta, reprezentującego Małopolskę w Senacie RP, osoby uczciwej i zaangażowanej w życie lokalnej społeczności – tłumaczy założyciel grupy Robert Szczepanek. – Wielu z nas doświadczyło pomocy ze strony Senatora. Mój brat, mając chore dziecko, zwrócił się do niego o pomoc w znalezieniu najlepszych lekarzy i klinik. Senator bardzo pomógł. Pomaga w taki czy inny sposób wielu innym ludziom. Niestety, według stanowiska aktualnej władzy, mój brat, jak i ci wszyscy ludzie, są przestępcami. Senator wcale bowiem nie pomógł w znalezieniu dla brata najlepszej kliniki – on wykorzystał w niedozwolony sposób swoje wpływy w ustawowych organach Państwa celem osiągnięcia osobistych korzyści. Jakich? Ano, by brat przekazał 1 proc swojego podatku dochodowego na rzecz założonej przez Senatora Fundacji… Trudno jest się pogodzić ze sposobem, w jaki PIS stara się zniszczyć uczciwych ludzi. Trudno jest też czytać tak niepoważne i nie mające żadnego związku z rzeczywistością zarzuty.

– Chciałbym aby ludzie, którym Senator pomógł, opowiedzieli o doświadczeniach z kontaktów z nim – czytamy dalej w apelu zamieszczonym przez Roberta Szczepanka – Być może nasz głos zostanie usłyszany w trakcie trwania procedur decydujących o jego losach.

Apel ten nie został bez odzewu, co kilkanaście minut na grupie można przeczytać wpisy potwierdzający ogromne, bezinteresowne zaangażowanie senatora Stanisława Koguta w problemy związane ze zdrowiem, niepełnosprawnościami. Niejednokrotnie wdzięczność za pomoc kierowana jest nie tylko do samego Senatora ale również całej jego rodziny. Padają także deklaracje modlitwy w intencji polityka ze Stróż.

Swój post w grupie zamieścił również senator Maciej Grubski, brzmi on tak: “Popieram Stasia, wspaniały kolega i dobry człowiek. Mnie też zaatakowano w dniu śmierci mojej matki, wiem jak to jest. Ja w Senacie nie podniosę ręki przeciw Stanisławowi. Pomówienia niszczą ludzi a potem nie ma kto przepraszać.”

Jeden z internatów pisze też tak: “Daleko mi do PIS, co więcej, wątpię w chrześcijański i obywatelski wymiar wartości tego ugrupowania, natomiast działalność i codzienna praca Pana Senatora Stanisława Koguta potwierdza Jego zaangażowanie dla innego człowieka co w samym sobie jest wartością nas chrześcijan! To co się dzieje wokół niego to haniebna, prostacka walka polityczna, której przecież większość może powiedzieć NIE! Czy stać sądeckie społeczeństwo na to?”

Aby dołączyć do grupy Wspieramy Senatora Stanisława Koguta wystarczy kliknąć ten link: https://www.facebook.com/groups/388665778213615/

fot. ilustracyjneSenator Stanisław Kogut, polityk ze Stróż

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy