Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Jankowa: chcąc uniknąć zderzenia skasował dwa inne auta! (AKTUALIZACJA)

Autor: Mateusz Książkiewicz
Dwie godziny temu (tj. ok. godz. 17:20, dn. 4 marca br.) na parkingu przy kaplicy dojazdowej w Jankowej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. Kierujący Oplem, chcąc uniknąć zderzenia z innym pojazdem włączającym się do ruchu, uderzył w zaparkowaną na parkingu Skodę oraz Hondę. 
JANKOWA: Opel wpadł w dwa zaparkowane auta pod kaplicą (04 03 2018)

Według relacji świadków, kierująca Skodą najprawdopodobniej włączając się do ruchu wymusiła pierwszeństwo na jadącym w stronę nowego mostu w Jankowej Oplu. Kierowca Opla (znajdującego się na tablicach rejestracyjnych powiatu nowosądeckiego) chcąc uniknąć zderzenia ze Skodą wpadł na dwa samochody stojące na parkingu przy kaplicy. W obydwu zaparkowanych samochodach na szczęście nikogo nie było.

W wyniku zderzenia, ranny został kierujący Oplem. Z obrażeniami klatki piersiowej oraz ogólnymi potłuczeniami został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do gorlickiego szpitala.

Na miejscu pracowali policjanci z ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, druhowie z OSP Jankowa i OSP Bobowa, strażacy z JRG Gorlice oraz zespół ratownictwa medycznego. Ruch na drodze powiatowej, przy której doszło do zdarzenia odbywał się wahadłowo.

AKTUALIZACJA, 5 marca br. godz. 11:15

– W zdarzeniu brały udział cztery pojazdy, chociaż zderzyły się bezpośrednio trzy z nich – mówi asp. sztab. Grzegorz Szczepanek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. – Do zdarzenia doszło o godzinie 17:10. Mieszkanka Stróż, kierując pojazdem marki Skoda, włączając się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu przejeżdżającemu Oplowi, którym podróżował mieszkaniec Bobowej. Mężczyzna chcąc uniknąć zderzenia ze Skodą zjechał na pobocze, gdzie uderzył w dwa zaparkowane pojazdy. Kierowcy byli trzeźwi. Kobietę kierującą skodą ukarano mandatem karnym w wysokości 500zł i 6 pkt karnymi. 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy