Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Gorlickie obchody VIII Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej

Autor: Mateusz Książkiewicz
W imieniu Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, klubu Prawo i Sprawiedliwość Powiatu Gorlickiego oraz Stowarzyszenia „Nasze Miasto” zapraszamy na obchody 8. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej i 78. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej jakie odbędą się w Gorlicach.

– Uroczystości odbędą się 15 kwietnia 2018 r. (niedziela) i rozpoczną się o godz. 16.00 Mszą Świętą w Bazylice Mniejszej Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gorlicach w intencji Ojczyzny, Ś.P. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej prof. Lecha Kaczyńskiego, Jego małżonki Marii i wszystkich ofiar katastrofy pod Smoleńskiem oraz wszystkich ofiar zbrodni katyńskiej – czytamy w zaproszeniu poseł Barbary Bartuś. – Po Eucharystii nastąpi złożenie kwiatów pod znajdującą się w bocznej nawie Bazyliki tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej. O godz. 17.00 po Mszy Św. w Dworze Karwacjanów w Gorlicach przy ul. Wróblewskiego 10A odbędzie się spotkanie z Zuzanną Kurtyką – wdową po Januszu Kurtyce, prezesie IPN, który zginął w katastrofie Tu-154M 10 kwietnia 2010 r. a także koncert patriotyczny znanego polskiego tenora Bogusława Morki.

Bogusław Morka – tenor, obdarzony niezwykle pięknym głosem, uważany jest przez znawców sztuki wokalnej za najlepszego polskiego tenora śpiewającego w tradycji włoskiego bel canta. Koncertuje i nagrywa z czołowymi orkiestrami w Polsce i za granicą

Liczne nagrody takie jak: Złota Muza Polskich Nagrań, Złoty Krzyż Zasługi, Polonia Restituta, Honorowa Złota Malwa czy nagroda Zasłużony dla Miasta Warszawy za wybitne osiągnięcia artystyczne, są wyrazem podziwu dla jego sztuki wokalno-aktorskiej.

Serdecznie wszystkich zapraszamy do wzięci udziału w tej uroczystość.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy