Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

W Auditorium Maximum zagrali na rzecz fundacji Anny Dymnej (TV)

18.04.2018 Autor: Mateusz Książkiewicz
Artyści z "Or_kiestry" czyli niezależnej orkiestry oraz chóru młodzieżowego zagrali w minioną niedzielę (15 kwietnia br.), w Krakowie przepiękny koncert charytatywny. Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagielońskiego, bowiem to tam wystąpili zdolni muzycy, wypełniło się słuchaczami aż po brzegi.

Dzięki inicjatywie młodych ludzi, słuchacze zebrani w krakowskim Auditorium Maximum mogli nie tylko zakosztować niebywałej uczty muzycznej ale również otworzyć serca na potrzeby podopiecznych fundacji Anny Dymnej “Mimo Wszystko” (Wy też możecie pomóc, klikając tutaj). Wśród artystów, których skupia sądecka orkiestra jest grający na perkusji bobowianin Mateusz Krok (mieszkaniec Wilczysk). W repertuarze zagranego przez nich koncertu znalazły się autorskie utwory Justyny Zawiślan i Jonathana Hojdysa, inspirowane twórczością Agnieszki Osieckiej.

Organizatorami przedsięwzięcia była nie tylko wspomniana wcześniej “Or_kiestra” ale również Samorząd Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Całe wydarzenie odbywało się pod patronatem honorowym Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr. hab. Wojciecha Nowaka a wyrazy uznania dla inicjatywy podjętej przez Niezależną Orkiestrę oraz Chór Młodzieżowy wyraził za pośrednictwem Grzegorza Piątkowskiego – Rzecznika Praw Absolwenta, sam wicepremier Jarosław Gowin.

Słuchacze przybyli na koncert nim weszli do sali audytorium mogli nacieszyć oko wystawą prac Stanisława Kmiecika, utalentowanego artysty-malarza pochodzącego z Klęczan koło Nowego Sącza. Pan Stanisław pomimo tego, że urodził się bez rąk maluje ustami i nogami. Warto dodać, że podczas koncertu sądecki malarz wykonał na scenie pracę, która została przeznaczona na licytację. Zapraszamy do odwiedzenia strony domowej pana Stanisława: http://www.kmiecik.virgo.com.pl/

Zapraszamy na obejrzenia relacji filmowej z koncertu charytatywnego “Or_kiestry” w Krakowie .

fot. M.Książkiewicz

 

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)