Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowa: 12-latek jadąc rowerem ul. Stawową wjechał w samochód

Autor: Mateusz Książkiewicz
Obrażeniami podróbka zakończyła się wczoraj jazda dla 12-letniego rowerzysty, który uderzył w samochód na skrzyżowaniu ulic Stawowej i Okrężnej. Nastolatek, nie zachowując podstawowych zasad bezpieczeństwa wjechał wprost w pojazd marki KIA, którego kierująca zamierzała skręcać z ul. Okrężnej w ulicę Stawową. 

– Dwunastolatek jadąc na rowerze ulicą Stawową chciał skręcić w lewo, jednak wpadł na samochód marki KIA znajdujący się jeszcze na ulicy Okrężnej, którego kierująca chciała skręcić właśnie w ulicę Stawową – mówi asp. sztab. Grzegorz Szczepanek rzecznik prasowy KPP Gorlice. – Kobieta kierująca samochodem, jadąc ul. Okrężną od strony Policji chciała skręcić w prawo jednak nie zdążyła nawet dojechać do skrzyżowania kiedy wpadł w nią rowerzysta. Dwunastolatek doznał obrażeń podbródka, jednak po zaopatrzeniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego obrażenia okazały się poniżej dni siedmiu.

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja z Bobowej, która to podejmie decyzję o ewentualnym skierowaniu wniosku do sądu. Należy bowiem przypomnieć, że osoby niepełnoletnie mają obowiązek poruszania się na rowerze po drogach publicznych wyłącznie z kartą rowerową. Zgodnie z przepisami ustawy prawo o ruchu drogowym o kartę rowerową może ubiegać się osoba, która ma ukończone 10 lat. Jazda po drodze publicznej bez karty rowerowej osoby poniżej 18 roku życia i nie posiadającej uprawnień jest traktowane naruszenie i może skończyć się nawet wnioskiem do sądu rodzinnego!

fot. ilustracyjne (skrzyżowanie ul. Stawowej i Okrężnej)

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy