Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowska koronczarka Monika Madej walczy o tytuł Sądeczanin 2018

Autor: Mateusz Książkiewicz
Do 1 czerwca 2018 roku (godz. 9.00) można oddać głos na kandydaturę Moniki Madej - bobowskiej artystki zajmującej rękodziełem artystycznym a w szczególności koronką klockową w plebiscycie Sądeczanin 2018.

Warto dodać, że Bobowska koronczarka znalazła się w prestiżowym gronie 19 osób ubiegających się o ten zaszczytny tytuł. W poprzedniej edycji plebiscytu zwycięzcą został Jan Radzik – przewodniczący Rady Gminy Grybów, wieloletni działacz społeczny na rzecz Ziemi Grybowskiej.

Monika Madej zajmuje się rzemiosłem tradycyjnym od 26 lat. W ciągu 3 ostatnich lat wraz z wykonywanymi przez siebie koronkami zwiedziła całą Europę. Była obecna m.in. na festiwalach koronki w Hiszpani (Camarinas), Portugalii (Peniche), Czechach (Praga), Chorwacji (Pag), Włoszech (Novedrate), Rosji (Radłużna) a także Węgrzech (Kiskunhalas), gdzie miała indywidualną wystawę. W Polsce organizuje pokazy koronki m.in. w pobliskiej Wysowej podczas Święta Rydza. Współpracuje również ze skansenami w Nowym Sączu i Szymbarku. Co roku jest w zespole organizującym Międzynarodowy Festiwal Koronki Klockowej w Bobowej.

Na stronie Małopolskiego Szlaku Rzemiosła czytamy: „Rzemiosłem tradycyjnym pani Monika zajmuje się od kiedy zobaczyła u koleżanki pierwszą tkaną koronkę. Tak ją cały ten proces zafascynował, że postawiła sobie za cel nauczyć się tworzyć w ten sposób – początkowo podpatrując pracę koleżanki, a następnie pytając o radę starsze kobiety w okolicy, które również zajmowały się taką pracą. To od nich uczyła się coraz trudniejszych splotów i wzorów, które później wkomponowywała w serwety czy biżuterię. Teraz swoją pasją „zaraża” kolejne osoby – wiele znajomych zaczęło więcej tworzyć, a gdy odwiedzają panią Monikę zaraz znajdzie się jakaś robótka do skończenia.”

Takie zaangażowanie w promocję miasta i regionu a także kultywowanie miejscowej tradycji warte jest co najmniej oddania głosu w Plebiscycie Sądeczanin 2018.

Jak zagłosować? Nic trudnego, mamy aż trzy możliwości:

– wypełniając formularz elektroniczny dostępny TUTAJ

– wysyłając SMS o treści SKT.9 na numer 7168 (koszt SMS: 1,23 zł brutto)

– wypełniając czytelnie kupon konkursowy, w którym wpisujemy: imię i nazwisko bądź nazwę kandydata, swoje dane: imię i nazwisko, adres i numer telefonu. Kupon należy wysłać lub dostarczyć osobiście do biura Fundacji Sądeckiej, gdzie znajduje się urna (33-300 Nowy Sącz, ul. Barbackiego 57) DOPUSZCZA SIĘ RÓWNIEŻ KSEROKOPIE KUPONU. KUPON dostępny jest TUTAJ.

Głosowanie trwa do dnia 1 czerwca 2018 roku, godzina 9.00 ! WAŻNE: dopuszcza się maksymalnie oddanie 3 głosów: 1 głos poprzez formularz elektroniczny, 1 głos poprzez sms, 1 głos poprzez kupon. Oddanie większej ilości głosów niż wcześniej wskazane będzie uznawane jako nieważne.

Ogłoszenie wyników wraz z wręczeniem nagród odbędzie się podczas VI Zjazdu Sądeczan na błoniach przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu 3 czerwca br. VI Zjazd Sądeczan zainauguruje uroczysta Msza święta o godzinie 10:00.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy