Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

CYKL “WSPOMINAMY”: Boże Ciało w Bobowej 2018

Autor: Jacek Kieroński
Nasz cykl "WSPOMINAMY" rozpoczynamy relacją z uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa potocznie nazywanego Bożym Ciałem, która miała miejsce 31 maja br. Po raz pierwszy uroczystość zorganizowano na płycie bobowskiego rynku, tak aby jak najwięcej wiernych mogło wziąć w niej udział.

Sam ksiądz Jarosław Kokoszka, w wywiadzie dla naszego portalu stwierdził: – Płyta rynku na której przygotowano ołtarz polowy to nietypowe miejsce ale szczególne dla naszej parafii, dla naszego miasta. Jest to bowiem centrum, swoiste serce Bobowej. To tutaj odbywają się wydarzenia kulturalne, patriotyczne, dlaczego zatem nie religijne? W tym to szczególne kiedy Chrystus wychodzi na przeciw nam, ukryty w Eucharystii.

Ksiądz Jarosław tłumaczy także sens uroczystości Bożego Ciała:  – W tym szczególnym dla nas dniu, Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, zgromadziliśmy się na płycie rynku naszego miasta w Bobowej, by tam sprawować i uczestniczyć w najświętszej Eucharystii. Dzisiejsze święto, tzw. Boże ciało jest manifestacją naszej wiary, dlatego wyruszamy w procesji Eucharystycznej niosąc baldachimy, feretrony.  W procesji uczestniczą dziewczynki sypiące płatki kwiatów, chłopcy dzwoniący dzwonkami. To wszystko po to aby wraz z Chrystusem obejść nasze miasto, nasze domostwa. Aby zawierzyć siebie, nasze rodziny, naszą parafię a w tym roku Niepodległości w sposób szczególny nasz naród. Życzę wszystkim aby ta radość Eucharystii towarzyszyła nie tylko w dzisiejsze święto ale każdego dnia w ciągu roku.

Trasa jaką przeszła rzesza wiernych przebiegała ulicami: Węgierską, Grunwaldzką, Św. Zofii. Za przygotowanie ołtarzy odpowiedzialni byli: grupa dekoracyjna parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej, grupa ks. Jana Czuby oraz Róże Różańcowe parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej a także Zespół Szkół Zawodowych w Bobowej.

Sponsorem cyklu jest OSTOJA – Hotel i Restauracja w Bobowej.

Fot: Jacek Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy