Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Radosna integracja na pikniku rodzinnym w Brzanie

Autor: Jacek Kieroński
Już po raz czwarty przy Szkole Podstawowej w Brzanie odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez sołtysa wsi Piotra Kloca, radę sołecką oraz lokalną społeczność. W tym roku dochód z pikniku w całości przeznaczony zostanie na dzwon do zabytkowego kościoła św. Zofii w Bobowej.

Niedzielny Piknik Rodzinny w Brzanie rozpoczął się o godzinie 17. W programie festynu znalazł się m.in. wielki test wiedzy „Polska, religia i sport”, w którym zmierzyli się księżą kontra nauczyciele. Rywalizację tą poprowadził Antoni Durlak, który zadawał pytania z zakresu historii Bobowej, sportu oraz religii. Pytania chociaż łatwe były podchwytliwe. W ostatecznym rozrachunku nauczyciele wygrali jednym punktem z księżmi.

Podczas Pikniku Rodzinnego odbyły się także rodzinne mistrzostwa Sołectwa w piłce nożnej, nad których przebiegiem czuwał sędzia Tomasz Magiera. Nie zabrakło również stoisk z gastronomią, waty cukrowej, popcornu oraz dmuchańców dla najmłodszych. Najmłodsi mogli skorzystać z malowania twarzy natomiast dla starszych przygotowano Loterię Fantową, w której nagrodę główną ufundowali księża z Bobowej.

W czasie festynu minutą ciszy uczczono osobę pani Lili, która jeszcze w poprzednim roku zajmowała się prowadzeniem pikniku. Dodatkowo sołtys wsi Brzana dedykował jej osobie czwartą edycję Pikniku Rodzinnego.

– Tegoroczny piknik rodzinny w Brzanie to już czwarta edycja tego wydarzenia – mówi Piotr Kloc, radny gminy Bobowa a zarazem sołtys wsi Brzana. – Zawsze głównym celem pikniku była pomoc, poprzednio wspieraliśmy chorych mieszkańców naszej miejscowości natomiast tym razem zdecydowaliśmy, aby środki trafiły na zakup dzwonu do naszego kościoła. Piknik mógł się odbyć dzięki ofiarności wielu sponsorów, firm a także osób. Bardzo serdecznie dziękuje za poprowadzenie całego wydarzenia Grupie Imprateam oraz przyjaciołom. Bez Was nie byłoby takiej atmosfery, takich atrakcji i takiej radości uczestników. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tak wysokiej frekwencji, z obecności wielu znamienitych gości. Myślę, że jest to też zasługa pogody, która jak co roku dopisuje a zawdzięczamy to opatrzności Bożej i Matki Najświętszej. To ważne, aby mieszkańcy mieli gdzie wyjść z domu i miło spędzić czas, na integracji i zabawie. Zwłaszcza w dobie Internetu czy smartfonów, przez które nasz świat staje się niestety coraz bardziej wirtualny. 

Około godziny 19 zespołu Jaguar poprowadził zabawę taneczną, przy której wszyscy chętnie się bawili na parkiecie. Wśród gości pikniku nie zabrakło m.in. burmistrza Bobowej Wacława Ligęzy, wicestarosty Powiatu Gorlickiego Jerzego Nalepki oraz radnego powiatowego Adama Urbanka z małżonką. Przygotowaniem dań na stoiska gastronomiczne zajęły się Panie z rady sołeckiej.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy