Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wody w Białej przybywa. Meteorolodzy nadal prognozują deszcze!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Mieszkańcy regionu z niepokojem śledzą stan wód w rzekach, bowiem od kilku dni pada deszcz. O ile nawet nie ciągle, to przechodzące przez nasze tereny fale są dość intensywne. Takich ilości wody nie przyjmuje już ziemia, przez co poziom lustra wody w rzece Biała Tarnowska zwiększył się w ostatnich 24 godzinach o ok. 80cm.

Obecnie rzeka Biała Tarnowska najbliżej stanu ostrzegawczego jest w samych Ciężkowicach, tam brakuje już tylko dwudziestu kilku centymetrów, ale trend jest na szczęście malejący. W samych Wilczyskach Biała ma ok. 158cm czyli do stanu ostrzegawczego brakuje drugie tyle (w poprzedniej dobie średnia wysokość lustra wody wynosiła ok. 75cm). Dobra sytuacja panuje obecnie w Bobowej, odkąd rzeka przeszła modernizację, woda rozlewa się w szerokim korycie.

Mniej optymistyczne są natomiast prognozy wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy, których meteorolodzy prognozują wystąpienie opadów deszczu z okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od godziny 8.00 dnia dzisiejszego do jutra godziny 9.00 mogą miejscami wynieść od 50 do 70mm. Wydane przez nich ostrzeżenie ma pierwszy stopień i dotyczy powiatów: gorlickiego, limanowskiego, myślenickiego, nowosądeckiego oraz samego miasta Nowy Sącz.

fot. J.Kieroński (rzeka Biała Tarnowska w miejscowości Wilczyska oraz Jankowa ok. godziny 19)

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy