Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Gmina Bobowa: Ukraińcy nielegalnie pracowali na budowie! Zatrzymała ich straż graniczna

Autor: Mateusz Książkiewicz
W ubiegłym tygodniu, na terenie gminy Bobowa funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej dokonali ujawnienia dwóch obywateli Ukrainy, którzy nielegalnie wykonywali pracę w charakterze budowlańców przy budowie domu jednorodzinnego. Właścicielowi budowy, który powierzył nielegalnie zatrudnienie cudzoziemcowi grozi nawet 30000 złotych grzywny! Ukraińcy zostali natomiast wydaleni z Polski.

Ujawnienia na terenie budowy domu jednorodzinnego w jednej z miejscowości gminy Bobowa dokonała, w miniony czwartek (tj. 2 sierpnia br.) grupa ds. Cudzoziemców działająca przy Placówce Straży Granicznej w Tarnowie.

– Strażnicy graniczni na podstawie art. 394 pkt 1 i 2, w związku z art. 302 ust 1 pkt.  4 Ustawy o cudzoziemcach zatrzymali 2 mężczyzn będących obywatelami Ukrainy – czytamy na stronie Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. – Właściciel budowy powierzał mężczyznom nielegalne wykonywanie pracy w charakterze budowlańców. Cudzoziemcy podczas kontroli legalności zatrudnienia nie posiadali zezwolenia na pracę. Polak powierzający zatrudnienie naruszył art. 120 ust. 1 Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy – (tj. „kto powierza cudzoziemcowi nielegalne wykonywanie pracy podlega karze grzywny od 1000 zł. do 30000 zł”). W związku powyższym wobec pracodawcy zostanie sporządzony wniosek do Sądu Rejonowego o ukaranie. W stosunku do osób zatrzymanych stwierdzono naruszenie przepisów art. 120 ust. 2 Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, (tj. brak zezwolenia na pracę).Decyzją funkcjonariuszy SG mężczyźni zostali zobowiązani do opuszczenia terytorium RP, został im wydany także zakaz ponownego wjazdu do Polski oraz innych krajów strefy Schengen na okres roku.źródło i fot. KaOSG

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy