Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Oczyszczacz powietrza zadba o zdrowie bobowskich dzieci

Autor: Mateusz Książkiewicz
W miniony piątek, 12 października 2018r. w ramach projektu „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”, dzieci z klasy 0 - III dostały od Marszałka Województwa Małopolskiego oczyszczacz powietrza. Z tej okazji wystąpiły przed zaproszonymi gośćmi z montażem słowno – muzycznym o tematyce proekologicznej pn. „Ochrona lasu, to ochrona powietrza”

Na początku uroczystości wychowawczyni Justyna Urbanek odczytała wszystkim zgromadzonym list od Marszałka Województwa Małopolskiego dotyczący wyżej wymienionego projektu oraz zachęcający do dbania o poprawę jakości powietrza.

Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki o ochronie lasów, powietrza oraz przedstawiły życie leśnych zwierząt w zanieczyszczonym lesie. Scenki miały na celu promowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i dorosłych. Szczególną uwagę zwrócona na ochronę powietrza, które jest nam wszystkim niezbędne do funkcjonowania.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością dyrektor Adam Urbanek, panie uczące w pozostałych oddziałach klas 0 wraz ze swoimi podopiecznymi oraz liczna grupa rodziców.

Fot: Jacek Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy