Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Nocny pochód ze świętymi w Bobowej…

Autor: Jacek Kieroński
„Święty spokój” to hasło nocy świętych, która odbyła się 26 października br. w Bobowej. Jej uczestnicy barwnym pochodem przeszli od kościoła św. Zofii do szkoły, gdzie odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, a po niej koncert zespołu seminaryjnego Bethesda.


Pochód świętych 26 października w Bobowej połączono z dekanalnym spotkaniem młodzieży. Wzięło w nim udział około 350 osób nie tylko z dekanatu, ale także z m.in. Nowego Sącza, Siedlec czy Ciężkowic.

W przygotowaniu wydarzenia ks. Damianowi Płazie, opiekunowi Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Bobowej, które było organizatorem wydarzenia, pomagali m.in. dominikanka s. Gracja Basiaga i ks. Jarosław Kokoszka. Zaangażowali się także młodzi, tworząc plakaty i promując Noc Świętych poprzez media społecznościowe.

– Przybyłych przed kościołem św. Zofii, jedynym pod takim wezwaniem w diecezji tarnowskiej, przywitał miejscowy proboszcz ks. Marian Chełmecki — skomentował dla naszego portalu ks. Damian Płaza. – Stamtąd wyruszył pochód, który poprowadzili Jezus z Maryją i kilkunastu świętych, wśród nich oczywiście św. Zofia, św. Jadwiga, św. Jacek Odrowąż, św. Stanisław Kostka, św. Maksymilian Maria Kolbe, bł. Karolina czy bł. Michał Sopoćko, którzy dostąpili już chwały nieba. Byli z nami różni święci, patronowie Polski i patronowie młodzieży. Święci, którzy mogą być wzorem do naśladowania dla dzisiejszej młodzieży. Miało to na celu przygotować parafian, młodzież do odpustu parafialnego z okazji wszystkich świętych. Noc Świętych zorganizowaliśmy przy okazji dekanalnego spotkanie młodzieży. Rozszerzyliśmy zeszłoroczną inicjatywę pochodu świętych, wskutek czego w wydarzeniu wzięło udział ok. 350 osób, także spoza dekanatu bobowskiego. Naszym celem było pokazanie, że święci to nie postacie oderwane od rzeczywistości, lecz zwyczajni ludzie, którzy mierzyli się z różnymi trudnościami. Pochód pokazał również, że my sami zmierzamy także do Chrystusa.

Święci nieśli zapalone świece, którymi oświetlali drogę młodym podążającym za nimi do szkoły, gdzie czekał już na wszystkich Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie. Tam modlitwę uwielbienia poprowadził ojciec duchowny tarnowskiego seminarium ks. Tomasz Rąpała. Całość uwieńczona była w śpiewie i muzyce za sprawą zespołu Bethesda.

 

Fot: Łukasz Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy