Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Oferta edukacyjna PWSZ
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Ogromne zainteresowanie mieszkańców Gminy Bobowa programem „Czyste Powietrze”

Autor: Mateusz Książkiewicz
Początkiem października w sali widowiskowej „Koronka” mieszczącej się przy bobowskim rynku odbyło się spotkanie informacyjne w sprawie programu „Czyste Powietrze” wdrażanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. Projekt realizowany będzie w latach 2018 -2029.

Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego, ocieplenie domu oraz na wymianę okien. Działania te pomogą zarówno chronić środowisko naturalne, dzięki redukcji emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji, jak również uzyskać oszczędności finansowe w gospodarstwach domowych.

Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy. W ramach dofinansowania można dostać nawet do 53 tys. zł. Nabór wniosków trwa od 19 września 2018 roku do 2027 roku  w wersji elektronicznej.

Przewidziane progi w przyznawaniu dotacji w ramach programu Czyste Powietrze to:

„Projekt Czyste Powietrze jest dotychczas najkorzystniejszym  wsparciem dla termomodernizacji i wymiany źródeł ciepła. Dofinansowanie w ramach programu może być bardzo wysokie. System wsparcia jest taki, że praktycznie można nie wykorzystywać własnych środków pieniężnych, ponieważ na całe 100% projektu można uzyskać częściowo dotacje, a częściowo bardzo nisko oprocentowaną pożyczkę. Związku z tym należy przemyśleć tę sprawę do końca i  zastanowić się co należałoby poprawić w ociepleniu naszych domów.” -powiedział Janusz Sułowski, doradca energetyki Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Tarnowie.

Tekst: Agnieszka Kierońska/Fot: Jacek Kieroński

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy