Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Ogromne zainteresowanie mieszkańców Gminy Bobowa programem „Czyste Powietrze”

Autor: Mateusz Książkiewicz
Początkiem października w sali widowiskowej „Koronka” mieszczącej się przy bobowskim rynku odbyło się spotkanie informacyjne w sprawie programu „Czyste Powietrze” wdrażanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. Projekt realizowany będzie w latach 2018 -2029.

Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego, ocieplenie domu oraz na wymianę okien. Działania te pomogą zarówno chronić środowisko naturalne, dzięki redukcji emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji, jak również uzyskać oszczędności finansowe w gospodarstwach domowych.

Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy. W ramach dofinansowania można dostać nawet do 53 tys. zł. Nabór wniosków trwa od 19 września 2018 roku do 2027 roku  w wersji elektronicznej.

Przewidziane progi w przyznawaniu dotacji w ramach programu Czyste Powietrze to:

„Projekt Czyste Powietrze jest dotychczas najkorzystniejszym  wsparciem dla termomodernizacji i wymiany źródeł ciepła. Dofinansowanie w ramach programu może być bardzo wysokie. System wsparcia jest taki, że praktycznie można nie wykorzystywać własnych środków pieniężnych, ponieważ na całe 100% projektu można uzyskać częściowo dotacje, a częściowo bardzo nisko oprocentowaną pożyczkę. Związku z tym należy przemyśleć tę sprawę do końca i  zastanowić się co należałoby poprawić w ociepleniu naszych domów.” -powiedział Janusz Sułowski, doradca energetyki Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Tarnowie.

Tekst: Agnieszka Kierońska/Fot: Jacek Kieroński

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy