Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

W Zespole Szkół Ogólnokształcących polała się krew!

Autor: Jacek Kieroński

Na wstępie uspokajamy, że nie był to wynik bójki ale akcji oddawania krwi, która już po raz siódmy została zorganizowana w bobowskim "ogólniaku".  Do akcji, jaka została przeprowadzona dzisiaj, 7 listopada przystąpili nauczyciele, uczniowie, absolwenci oraz osoby zainteresowane z gminy Bobowa. Łącznie pobrano aż około 15,3 litra krwi!

Krew to niezastąpione lekarstwo. Jak podaje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie średnio 1 na 10 osób leczonych w szpitalu wymaga krwi. Tym samym akcje, jak ta dzisiejsza w Bobowej a dokładniej w Zespole Szkół Ogólnokształcących ma ogromne znaczenie. Podczas akcji w “ogólniaku” pobrano krew od 34 osób.

– Akcję oddawania krwi w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej rozpoczęliśmy w 2015 roku, a od 2016 roku działa Szkolny Klub Honorowego Dawcy Krwi. Co roku liczba osób, które przyłącza się do akcji rośnie. Dziś w sumie oddano prawie 16 litrów krwi. Dlaczego idea krwiodawstwa jest tak ważna? Ponieważ krew to najcenniejszy dar, który jeśli tylko ktoś może – oddaje bezinteresownie. Bardzo cieszymy się również z faktu, że nasi absolwenci mają zaszczepioną chęć niesienia pomocy. Kolejna akcja odbędzie się w kwietniu 2019 roku, na którą już dzisiaj zapraszamy – skomentowała dla naszego portalu nauczyciel ZSO, Agnieszka Gołyźniak.

Akcję poboru krwi w Zespole Szkół Ogólnokształcących przeprowadzili pracownicy RCKiK oddziału terenowego w Gorlicach.

Fot: Jacek Kieroński

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy