Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Minister Brudziński odznaczył dh Taraska odznaką zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej

Autor: Mateusz Książkiewicz
Podczas Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie, który obradował w minioną sobotę, 15 grudnia br. w Moszczenicy uhonorowano najlepszych strażaków z Województwa Małopolskiego. W gronie odznaczonych znalazł się dh Tomasz Tarasek z OSP Wilczyska.

Postanowieniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji brązową odznakę Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej nadał dh Tomaszowi Taraskowi. Wręczenia odznaki dokonali Poseł na Sejm RP dh prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Edward Siarka, wicewojewoda Zbigniew Starzec oraz nadbrygadier Stanisław Nowak – Małopolski Komendant Wojewódzki PSP w Krakowie.

Dh Tomasz Tarasek jest od 26 lat strażakiem ochotnikiem w jednostce OSP Wilczyska. Pełni funkcję prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Bobowej i jednocześnie wiceprezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach.

– Czuję ogromną satysfakcję z odznaczenia nadanego przez Pana Ministra Brudzińskiego – mówi dh Tomasz Tarasek. – Jednak przyjmuję to odznaczenie jako wyróżnienie dla wszystkich strażaków z gminy Bobowa, bowiem to ich reprezentuję w Zarządzie Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach, i to im dedykuje ten medal.

fot. M.Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy