Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

UKS SĘP Wilczyska rozgromił rywala z Olkusza. Pierwszą rundę kończą na drugiej pozycji!

Autor: Jacek Kieroński
W niedzielne przedpołudnie (tj. 16 grudnia br.) w hali przy Szkole Podstawowej w Bobowej rozegrany został mecz piłki ręcznej w ramach Małopolskiej Ligi Młodziczek, w którym to zmierzyły się UKS Sęp Wilczyska oraz SKR I Olkusz. Szczypiornistki z Wilczysk, znane w waleczności i determinacji, zdominowały przeciwnika nie dając mu nadziei na zwycięstwo.

Mecze ligowe piłki ręcznej charakteryzują się tym, że spotkanie podzielone jest na dwie połowy, każda po 25 minut. Tak długie rozgrywki są świetnym sprawdzianem dla młodych adeptek, które od kilku lat pokazują najwyższy poziom nawet w ogólnopolskich turniejach. Można więc śmiało powiedzieć, że nasze dziewczęta z Wilczysk powinniśmy za jakiś czas oglądać z orzełkiem na piersi.

Pierwsza runda Małopolskie Ligi Młodziczek była wymagająca dla zespołu z Wilczysk. Mimo niełatwych przeciwników, UKS Sęp Wilczyska zajmuje drugie miejsce i jest tuż pod drużyną SKS Kusy I Kraków.

– Nadal mamy szansę wygrać tą ligę i awansować z pierwszego miejsca na ćwierćfinały mistrzostw Polski – skomentował dla naszego portalu Zbigniew Ligęza, trener UKS SĘP Wilczyska. – Pierwsza drużyna z tabeli ma ponadto zaszczyt organizować to przedsięwzięcie jako gospodarz na własnym obiekcie. Dobrze przepracowaliśmy ostatnie dwa miesiące, dziewczyny się podniosły, piłka ręczna sprawia im radość i to chyba jest najważniejsze. To bardzo miłe, że między zespołem a rodzicami wytworzyła się wielka więź, wspólnie tworzymy jedną wielką rodzinę piłki ręcznej.

Zapis relacji Live na naszym portalowym fanpejdżu fb.com/bobowa24 :

 

fot. Jacek Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy