Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowa: samochód uderzył w barierę mostu na Białej?

Autor: Mateusz Książkiewicz
W poniedziałkowy ranek (tj. 14 stycznia br.) czytelnicy naszego portalu powiadomili nas o uszkodzonej barierze mostu na rzece Białej w Bobowej (ul. Długoszowskich). Jak doszło do tego zdarzenia, kiedy zostanie odbudowana bariera, to pytania, które zadają mieszkańcy.

Do uszkodzenia doszło najprawdopodobniej w nocy z niedzieli na poniedziałek.

– Na moście znaleziono urwane lusterko ze srebrną wstawką wobec czego zapewne w barierę wjechał srebrny samochód – informuje czytelnik. – Dodatkowo pod mostem znalazłem znaczek seata, więc być może był to pojazd właśnie tej marki.

Próbując ustalić ewentualną przyczynę uszkodzenia mostu poprosiliśmy asp. sztab. Karolinę Gurbę, z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach o sprawdzenie zdarzeń w określonym czasie gdy mogło dojść do zdarzenia. Na dzień, 15 stycznia br. policja nie otrzymała zgłoszenia o uszkodzeniu mostu czy też jego fragmentu.

Kolejną instytucję jaką zapytaliśmy o uszkodzenie bariery na moście był Powiatowy Zarząd Dróg.

– Braki w barierze na moście w ciągu drogi powiatowej Bobowa-Brzana, nad rzeką Białą zauważyły nasze służby w poniedziałek rano, bezzwłocznie podjęto działania zabezpieczające tak aby uszkodzenie nie zagrażało pieszym oraz innym użytkownikom mostu – usłyszeliśmy od Jana Filipiaka zastępcy dyrektora PZD w Gorlicach. – Obecnie poszukujemy także wykonawcy brakującego fragmentu, tak aby jak najszybciej zlecić mu naprawę bariery.

fot. J.Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy