Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

„Hipnotyzer” w Bobowej. Wstęp wolny!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Jeśli dawno nie byliście w teatrze, a przy okazji nie wydać na tą przyjemność ani złotówki to już dzisiaj, 28 stycznia br. o godzinie 17:30 w sali widowiskowej "Koronka" w Bobowej wystawiony zostanie spektakl "Hipnotyzer". Jakość wrażeń gwarantuje obsada sztuki: Tomasz Schimscheiner, Martyna Krzysztofik, Piotr Sieklucki.

Na spektakl zapraszają: Odlotowy Klub Seniora w Bobowej, Teatr Nowy w Krakowie oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa. WSTĘP WOLNY.

“Hipnotyzer”  Wasilija Sigariewa  jest jedną z najzabawniejszych i najabsurdalniejszych sztuk rosyjskiego autora. Wspaniała komedia z kłótnią małżeńską w tle przypomina szaleństwo rodem ze sztuk Petra Zelenki czy Woody Allena. W przeciętnym mieszkaniu w “domu bez numeru” ze starym telewizorem i ususzonymi kwiatami  żyje małżeństwo – notorycznie przepijający wszystkie pieniądze Borys oraz histeryczna Nadia. “Hipnotyzer” to przewrotna komedia małżeńska, w której okazuje się, że zarówno kłamstwo, jak i chęć odkrycia prawdy mogą być upojnym narkotykiem zmieniającym się w truciznę. Sceniczne wariactwo zaczyna się w momencie kiedy pojawia się hipnotyzer wezwany przez Nadię.  Zaczyna się od niewinnego pytania dotyczącego schowanych przez Borysa pieniędzy, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia… Nadia dopytuje męża o coraz to inne wydarzenia z ich wspólnego życia. Ujawnienie kompromitujących szczegółów skutkuje wybuchem małżeńskiego konfliktu. Los jest jednak przewrotny – Boria, postanawia wprowadzić w stan hipnozy również żonę. Terroryzuje hipnotyzera i okazuje się, że  świętoszkowata Nadia zdecydowanie więcej  ma za uszami.
reżyseria: Jan Hussakowski
tekst: Wasilij Sigariew w tłumaczeniu Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej

Skorzystaj:

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy