Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Jakie taśmy pakowe warto wybierać?

Autor: Mateusz Książkiewicz
Obecnie na rynku istnieje wiele różnych rodzajów taśm klejących, przez co wybranie tej, która będzie odpowiednia do zapakowania i zabezpieczenia przesyłki, nie jest proste.

Zwykła taśma klejąca sprawi, że przesyłka może ulec uszkodzeniu w trakcie transportu. Dlatego też tak ważne jest zwrócenie uwagi na rodzaj taśmy, jej rozmiar, długość, ale też oczywiście na jakość — kiedy zwrócisz uwagę na wszystkie te kwestie, na pewno zakupisz taśmę pakową, która prawidłowo zabezpieczy Twoją przesyłkę.

Gdzie warto kupować taśmy pakowe?

Kupowanie taśm pakowych w dyskontach, czy też w sklepach wielobranżowych nie jest dobrym rozwiązaniem. Jedynie specjalistyczne sklepy sprawią, że będziemy mogli znaleźć wszystkie rodzaje taśm, a w konsekwencji na pewno znajdziemy ten rodzaj, który będzie spełniał wszystkie nasze wymagania. Dobrym rozwiązaniem będzie zakupienie taśmy w Internecie, na stronie internetowej https://tasmaklejaca.pl/, gdzie znajdziemy duży wybór taśm klejących.

Typy taśm pakowych

Taśmy pakowe akrylowe

To zdecydowanie najtańszy typ taśm. Jednak niższa cena często idzie w parze również ze średnią jakością kleju. W szczególności warto wykorzystywać ją w biurze lub do zaklejania produktów, które następnie zostaną umieszczone w kartonie i wtedy dokładnie zaklejone.

Taśmy pakowe holt melt

Ten typ taśm jest najczęściej wykorzystywany, a wszystko przez to, że cechuje się bardzo wysoką jakością. Lepsze właściwości klejące idą w parze w tym przypadku z dość przystępną ceną. Warto zdawać sobie sprawę, że taśma spełnia swoje zadanie również przy niewielkim mrozie.

Taśmy pakowe solvent

Taśmy solvent wykonane są z kauczuku naturalnego. Ten rodzaj kleju charakteryzuje się przede wszystkim tym, że nie traci swoich właściwości zarówno przy kontakcie z bardzo wysoką temperaturą, jak i z mrozem. Przy czym sam proces zaklejania taśmą powinien odbywać się, kiedy temperatura jest wyższa, niż 0 stopni Celsjusza.

Długość taśmy pakowej

Bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na długość taśmy, którą kupujemy. Może okazać się, że niższa cena taśmy będzie oznaczać po prostu krótszy produkt. Poza tym długość taśmy może być podana w różnych jednostkach, zazwyczaj w metrach lub w yardach. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że standardowa długość taśm to 60 lub 66 metrów. Użytkowanie dłuższych taśm jest znacznie mniej poręczne i przez to też znacznie rzadziej wykorzystywane.

Szerokość taśmy pakowej

Szerokość taśmy, którą potrzebujemy do pakowania, powinien być dostosowany do naszych potrzeb. Najpopularniejsza szerokość to 48 mm, przy okazji będzie ona pasować do standardowych zaklejarek.

Jakość taśmy

Kiedy już określimy podstawowe wartości i właściwości taśmy, powinniśmy zwrócić uwagę również na jej jakość. W szczególności trzeba zrezygnować z chińskich taśm, które kuszą niskimi cenami, ale ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Wybranie sprawdzonego źródła, sprawi, że pakowanie paczki i oklejanie jej taśmą stanie się doskonałą formą zabezpieczenia.

fot. nadesłane

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy